| Ermer a întrebat:

As vrea sa imi dati in cuvintele voastre o definitie.

Definitia banilor.

13 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Banii sunt un rau absolut necesar!

| price a răspuns:

Bani sunt cei care dezumanizeaza omul, acesta din urma alergand intr-o lupta continua lipsit de scrupule dupa niste harti, despre care crede ca ii confera siguranta, stabilitate fericire, pierzand adevarate valori ale acestei vieti

| relian a răspuns:

Banii sint un instrument sau mai bine spus este munca ta cu care poti apoi sa iti satisfaci necesitatile atit cit iti da voie ceea ce ai muncit.Instrument care iti usureaza viata asa cum o ai.

| Lizzu a răspuns:

Buna.

Din punctul meu de vedere, definita banilor este :

--Simple hartii amarate care conduc lumea cand nu ar trebui sa o faca. Daca ai vrea, le-ai pune in gramada si ai face focul cu ele.

| WhatheWow a răspuns:

Cum știu că ești creștin și religios am să-ți dau una pe placul tău!
Banii sunt ochii dracului dar fără ei suntem orbi și neajutorați. laughing

| suffarstar a răspuns:

Bani sunt un mijloc.Un mijloc prin care se pot cumpara multe lucruri, dar nu tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii sunt oxigenul și fericirea de scurtă durată.

| ellaells a răspuns:

Bani = viata

Răspuns utilizator avertizat
| Terentee22 a răspuns:

Nu stiu dar vreau multi, vreau atat de multi incat sa nu-mi mai pese ce sunt.

| LaurC a răspuns:

Hârtiuțe multicolore cu cifre inscipționate.

| Giuney a răspuns:

Este o hartie care nu-ti aduce fericirea ci multi dusmani dar te ajuta sa traiesti!