| Elcineet a întrebat:

Nici nu mai știu dacă nu ar trebui sa las casa asta in voia sortii. Am platit vreo 20000 de lei doar pentru a baga gaze, plus alte cheltuieli din trecut,uși de termopan peste tot parchet,baie etc și acum aflu că trebuie o grămadă proceduri sa ajungă tata moștenitor. Bunicul meu nici măcar nu s-a ocupat cat a trăit, apare proprietar împreună cu sora lui ambii decedați, când am băgat gaze,a trebuit să mă duc pe la câteva neamuri de ale ambilor sa le cer acordul, acum trebuie sa mă duc să umblu sa îl fac pe bunic proprietar, apoi pe tata. Pur și simplu nu am de unde atatia bani, mai bine mai strâng și îmi cumpăr un apartament în oraș. Tata mai are un frate căruia bunicul i-a facut o vila și l-am trecut proprietar imediat și părinții mei care l-au sters de... Și l-au îngrijit,pătimesc de pe urma lui. Nici cadastru la casa nu l-am făcut cat a trăit,nu îmi vine să cred,pur și simplu îmi vine să las casa aia vraiste să facă ce o vrea, sa plec departe

2 răspunsuri:
| blairelovesmusic a răspuns:

Da-o dracului de casă, mai bine iti iei un apartament in oras.

| KR0N5TADT a răspuns:

Treabă e prea complicată. Renunță și îngrijește-te de viitor. E doar un lucru care te seacă de resurse.