| anonim_4396 a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep,deci mi-a picat fata straight face. Uitandu-ma pe facebook'ul unui 'prieten' am vazut ca e plecat in voiaj, deci m-am ofticat.Amandoi am terminat UMC Constanta.Deci nu pot sa-mi explic cat de prost am fost,ca plecasem si eu pentru prima data in voiaj ca si cadet la punte, din toata gasca de prieteni care au facut UMC eu am spart cum s-ar zice si am reusit sa plec.Trebuia sa fiu cel mai fericit,dar m-am facut de **** acolo,am inceput sa zic ca vreau acasa,ca nu e de mine meseria asta,ca nu o sa fac fata,ca mi-e frica ca poate nava s-ar duce la fund,deci niste idiotenii,mi-e si rusine sa zic, si am venit in tara.De 2 ani aproape stau acasa,si altii mi-au luat-o inainte,cand esti prost si nu stii sa profiti de ce ti se ofera, stai acasa si rabti.Prostul de mine in ultima saptamana incepusem sa ma obisnuiesc in ultimele 2-3 zile dar au fost in zadar.Dar acum mai am o sansa la o alta companie,si bineinteles ca am invatat din greseli,si frate de data asta trag cu dintii ce aceasta oportunitate. Daca gresiti in viata,sa stiti ca a doua sansa poate fi si ultima, deci profitati la maxim de ea si de locul de munca.Si ca incheiere mi-a stricat ziua ca sa zic asa,mai bine nu intram pe el, pfff...straight face.

2 răspunsuri:
| NoRegretsxx a răspuns:

laughing ce face omul cu mana lui se numeste lucru manual. laughing)

Oricum mult succes cu noul job. happy

| anonim_4396 explică (pentru NoRegretsxx):

Asa este ai dreptate, dar important este sa recunosti ca ai gresit, ca te-ai dat prosteste in spectacol, si dupa toate vin de la sinehappy.