| lazio9 a întrebat:

Niciodata nu am inteles de ce alearga cainii inutil dupa masini si biciclete?

9 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Cum a aspus si Felys, au spiritul de vanatoare. Pentru ei, masina sau bicicleta sunt o prada pe care trebuie sa o prinda. happy

| Alyra a răspuns:

Bună! happy
Ştiu că e prostesc, dar ei aleargă după tot ce mişscă. Ar trebui să le explice cineva că tot ce mişcă e bun de mâncare. sau hoţ. laughing

| Biggiesan a răspuns:

E un fel de sport. Le place și lor să se dea în stambă, să fie remarcați. E posibil să îi irite faptul că se deplasează mai repede decât ei. Plus că atât la câini, cât și la alte animale nu le place să fie luate prin surprindere, mai ales de ceva care trece cu viteză.

| Dariusuu a răspuns:

E un mister.

| Felys a răspuns:

Daca altceva mai bun de facut nu au, presupun ca asta vine din instinctul de vanatoare daca le-a ramas in amintirea cand stramosii lor vanau ca sa se hraneasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei sunt atrsi de tot ce misca...Pentru ca n-au ce face, alearga dupa orice. big grin

| fadnox a răspuns:

Ciudat, plus ca latra, nu stiu cu ce s-ar alege daca ar musca un cauciuc..nu tine de foame

| RoberTBaaH a răspuns:

Sunt atrasi de tot ce se misca:]]] Ei bine, al meu decat de bicle, ca daca alerg, sta si se uita...

| ClauDyaa97 a răspuns:

De bucurie...laughing (glumeam)