| lazio9 a întrebat:

De ce alearga cainii dupa masini si biciclete? de ce?

Răspuns Câştigător
| iEmonel a răspuns:

Depinde de caine. Unii fug pentru ca asa se joaca ei. Altii fug pentru ca perosnale care fug de obicei fac ceva rau [ gen hotii ] si ei fiind domesticiti [ chiar daca sunt cainii strazilor ] se cred ceva mai speciali si vor sa prind faptasul, dar sunt prea prosti sa realizeze ca omul vrea doar sa ajunga undeva mai repede, iar altii fug dupa masini, biciclete etc ca sunt retardati. Lasand gluma la o parte, asa sunt cainii, fug dupa orice se misca cu o viteza mai mare [ mai pe scurt, instinct de caine. De ce au acest instinct? Ca asa au fost creati/ asa au evoluat. De ce au fost creati asa/ au evoluat asa? Ca sa fie cineva care sa puna intrebari tampite la care dupa fiecare raspuns urmeaza un "de ce?" ].

| lazio9 explică (pentru iEmonel):

M-a impresionat raspunsul tau, multumesc

3 răspunsuri:
| DeEa_8231 a răspuns:

La unii nu le plac rotile.Se invart si ii streseaza.Nu toti alearga. Funda?

| DeEa_8231 a răspuns:

Cu placerebig grin Imi dai un vot?