| Clorox a întrebat:

Niste sfaturi pentru a alunga anxietatea sociala din mine?
Cand stiu ca am sportul si trebuie sa ma schimb de fata cu altii ma apuca groaza, nu am probleme cu anumite parti ale corpului sau ceva de genul, doar ca imi este rusine, nu stiu de ce...
Putin ajutor?

Răspuns Câştigător
| Deaad a răspuns:

Cum a spus si 9octombrie.
Pune-te cu buna stiinta in situatii ce ti se par anxioase.
In cazul tau, de exemplu, dezbraca-te si mergi prin vestiarul baietilor asa, in chiloti.E un bun antrenament.
Ma crezi ca si eu acum ceva timp imi era rusine cand ma dezbracam in vestiar la ora de sport?
laughing
Anxietatea sociala este greu de combatut dar cu vointa si expunere continua la acest tip de suferinta vei reusi.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu cred ca esti singurul in situatia asta, la multe persoane le e rusine sa umble in chiloti prin fata altora, dar gandeste-te ca sunt colegi de ai tai nu sunt straini, rusinea e normala sa stii

| Clorox explică (pentru RAY):

Stiu ca-i normal sa-ti fie rusine dar nu prea vorbesc cu ei, sunt mai salbatici de felul lor, eu sunt mai calm si nu prea ii bag in seama!
In fine, o sa ma schimb in baie laughing

| Dismally a răspuns:

Probabil nu esti obisnuit si este normal sa te simti putin ciudat, dar o sa treaca cu timpul. Nu spun ca va fi o placere, dar nu te vei mai simti ca acum.

| Clorox explică (pentru Dismally):

Mersi pentru raspuns happy

| Dededededededede a răspuns:

Ieși din zona ta de confort și pune-te cât mai des în situații care îți provoacă astfel de stări. O să vezi că ușor, ușor se diminuează anxietatea sau chiar dispare.