| IoanaIonuca a întrebat:

Niste sfaturi pentru un stil de viata cat mai sanatos? La ce alimente sa renunt, ce sa mananc, etc? Sport fac-merg la sala de vreo 3-4 ori pe sapt, depinde. Ieri am mancat putin prea mult, gen o gramada de clatite + cartofi prajiti laughing) O zi ma gandesc ca nu e o problema ca nu m-am putut abtine.

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Stai linistita, nu exista om care sa manance sanatos 100%,, nu mai exista nimic sanatos pe lume, ci doar bun.
Eu mananc mult si echilibrat, sport mai fac din cand in cand, e ok ca ma mentin chiar si asa.
Mananca ce vrei, dar cu o limita,, nu ai ce sa patesti daca pastrezi limita si decenta, doar daca sari calul cu fast-food si alte porcarii iti dai ficatul peste cap si o vei duce rau de tot mai tarziu,, de parca n-ai duce-o indiferent de ce vei manca.

| Felissa13Eden a răspuns:

Poti sa-ti stabilesti o zi pe saptamana in care sa consumi orice vrei.
E bine sa mananci alimente bogate in fibre si vitamine. Legumele si fructele de sezon, carnea de pui la gratar, sau la cuptor si carnea de peste. Leguminoasele si iaurtul cu putine grasimi. Poti consuma si oua, dar ar fi de preferabil doar albusul.In ceea ce priveste dulciurile, exista o multime de retete slabe in calorii si foarte gustoase.
happy

| Eremia_Răzvan_2000 a răspuns:

Maninca legume si fructe 1-2 mere pe zi si manini cartofi prajiti duminica si restul saptamini oua in tigaie, sarmale, varza, ciorba, fasole. Sper ca ti-am fost de ajutor big grin