| TheHeavenOfu a întrebat:

Buna tpu.Am o prietena foarte buna, cu care m-am impacat astazi.Saptamana nu a fost asa de speciala pentru mine,deci tin sa mentionez ca m-am certat cu ea dintr-o prostie.
Aceasta "prietena" a mea, e putin fitoasa, si mereu daca spui o gluma nu prea rade.Am niste colege de toata rusinea,acum sincer, aproape toti colegii din clasa sunt fitosi si e foarte enervant.Ei, sa mergem la subiect.De-a lungul timpului,colegele tot au vorbit cu ea,s-au jucat cu ea,deoarece o considera speciala si amuzanta.ei, daca ar stii ei la ce fitoasa e...
Si problema este ca, eu sunt JELOASA! Exact.Sunt geloasa,deoarece vad ca se joaca cu colega ei de banca, dar cu mine nu. Avem o colega in clasa, care se da mare ca vorbeste cu prietena mea pe telefon.Si e un pic baietoasa asa...

Cum sa scap de aceasta "jelosie"?

Multumesc!

Funda

2 răspunsuri:
| Rebecaaaa a răspuns:

Fa-ti o noua prietena! Daca tot e asa fitoasa arata-i ca te poti juca si cu alte persoane si ca iti poti face noi prieteni.

| castraveteleLoim a răspuns:

Daca e as cum spui atunci nu te merita. pariez ca sunt fete mai dragute decat ea. nu e neaparat sa iti alegi o bff din clasa. bafta