| anonim_4396 a întrebat:

Nu cred ca pot sa supravietuiesc. Am 19 ani si sunt un pic timida. Dupa ce m-am despartit de iubit am intrat intr-o depresie, dupa am cunoscut un baiat, ne-am vazut de cateva ori dar in schimb vorbeam, vorbeam mult. Am vorbit o luna de zile incontinuu cu el. De 5 zile, il sun imi da ocupat vede mesajele nu raspunde, mi-am cerut iertare si tot nu raspunde. Ma doare foarte rau.

Răspuns Câştigător
| Raniaa a răspuns:

Ai uitat sa il intrebi daca trebuie sa stai la coada?
Nu cersi iubire si un gram de atentie.
Nu te ruga de oameni sa ramana, cei potriviti nu vor pleca.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parca erai in depresie si brusc te ai indragostit de alt baiat iar acum il iubesti? aia nu e iubire e capriciu atat, iubire feminima ce sa spun.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din starea asta nu o sa iesi cu relatii.
Iar cu scuze fara sa fi facut (probabil) nimic, nu salvezi nici o relatie.
Ala a renuntat la tine de plictisit, iar tu te comporti de parca ai fi un nimeni. Undeva, altii se chinuie si viseaza sa atraga interesul unei fete (dar fara sa fie depresivi), tu nu vezi marea de baieti, vezi doar pe... Tovarasul tau de SMS. Ala probabil se scobeste in nas acum, si se gandeste la un joc adolescentin, sau niste versuri de c ct.
Revino-ti, fetele sunt cele care aleg, baietii sunt aia care se umilesc (dar mai fudui). N-ai pierdut nimic, ai castigat timp. Timp sa iti ocupi timpul cu ceva mai adevarat, sau cu unul care te scoate din casa si construieste niste amintiri pentru voi.
A, apropo... Sa vezi cum e sa se termine o relatie din care ai si amintiri. "Depresia" de acum, e un guturai pe langa cancer.
Nu te du la psiholog, daca te inveti cu sprijin, ramai cu handicap.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si pe mine m-ar durea sa vad ca am ajuns intr-un asa hal. Daca nu vrea sa mai vorbeasca cu tine, nu mai insista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate si-a dat seama cat de disperata esti de fapt. Si rania mai sus are dreptate

| Socke a răspuns:

Nasol.aia e. cauta altul.

| kermit1312 a răspuns:

Daca el nu vrea nu mai insista, probabil are alte planuri/idei nu ai de unde sa stii cat de sincer a fost cu tine