| anonim_4396 a întrebat:

Nu credeam ca vreodata o sa pun asa fel de intrebare dar nu o sa pot adormi daca nu o pun.

Adica e amuzanta chestia ca daca am intrat pe acest site fiindca am crezut ca e un loc unde voi putea sa ma exprim liber si cand ajung la momentul in care ma tem sa dau raspunsuri si sa pun intrebari din cauza ca ma tem sa nu fiu injosit sau jignit imi pare straniu ca de la inceput intrasem pe un site unde pot sa scriu ce doresc (in limitele normalului).Iar atunci cand sunt injosit si incerc sa platesc cu aceeasi moneda pana la urma tot eu ajung cel vinovat si cand ma intreb de ce anume eu imi apare gandul ca e din cauza ca nu-s la fel ca toti dar daca ne luam dupa asta inseamna ca ar trebui si eu sa-mi bat joc insa cand fac asta tot eu ajung vinovatul. Daca sa fii diferit inseamna sa fii jignit si umilit atunci mai bine toti am fi la fel, chestia e ca chiar si atunci cand incerc sa fiu la fel ca toti oricum pana la urma ajung sa fiu "cioara alba ". Insa acei oameni care fac asta care injosesc oare ei nu s-au gandit vreodata ce simt eu sau macar nu s-au gandit vreodata de ce fac ei asta cu ce ii va ajuta asta nici eu nu prea inteleg, poate sunt atat de prost incat aceste motive nu pot fi intelese de o minte inferioara ca mine.De cand ma stiu nu prea am vrut rau oamenilor si tot timpul am fost de partea binelui, atunci de ce mi se rasplateste asa de rau, oare nu merit si eu sa fiu ca toti, sau poate sunt atat de josnic incat nici nu pot sa-mi dau seama motivele divine a panteonului care ma frustreaza pe acest site.
Asa ca va intreb pe VOI, eu umilitul, pacatosul, frustratul etc etc: FIINTE SUPERIOARE CARE sunt ACESTE MOTIVE?
Later edit : Ma mai mira faptul ca pe acei "injositori " TOTI ii sustin.

17 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

ツDante, Dante, Dante...Ce sa ne facem noi cu tine? straight face

★De fiecare data o sa se gaseasca cineva care sa comenteze la opinia ta, hateri sunt peste tot deci este 100% imposibil sa multumesti fiecare om de pe aceasta planeta cu un singur raspuns.
★Nu toti suntem buni, asa cum nu toti suntem prosti. Umbrele nu exista fara lumina asa cum lumina nu ar mai fii lumina fara intuneric.
Uite-te in jurul tau. Ce vezi?

★Eu unul am fost considerat mereu un ciudat pentru felul in care gandesc. Asa mai sunt cativa pe acest site. Ce inseamna asta? Hmm? Suntem colegii tai de "sacrificiu". Atata timp cat esti special esti considerat un ciudat.
Nu trebuie sa te simti jignit doar pentru ca este opinia ta impotriva opinia a inca x oameni. Eu unul mi-am pus de multe ori intrebarea. Oare am eu vreo problema sau au colegii mei?
Atunci am vazut o vorba "faina pe net".
"Daca 10 oameni spun ca esti beat atunci cine esti tu ca sa negi?" Cam asa merge lumea in ziua de azi. Ce inseamna asta?
★Nu trebuie sa tii cont de parerile altora.
Sunt parerile lor, nu te pot afecta atata timp cat tu nu pui suflet in ele.
Pe mine nu ma intereseaza ce cred altii.
★Doar parerea mea conteaza, eu decid ce e bine si ce e rau pentru mine.
Fiecare are dreptul la o opinie, oricine are dreptul sa ma contrazica dar nimeni nu poate sa ma faca sa renunt la convingerile mele, cine incearca asta o sa aiba de suferit. Cam asa vad eu lucrurile.
★Hai sa-ti dau un exemplu. Colegii mei si eu.
E cam tot aia.
De fiecare data cand iau initiativa acestia se gasesc sa comenteze cu toate ca toata lumea stie ca sunt cel mai bun dintre ei.
In fine.
De fiecare data cand acestia iau o anumita decizie eu ma opun intrucat am alta parere. Totusi, nu ii ajut. Sa faca ce vor. Stii ce fac eu atunci cand toata lumea se revolta impotrvia mea?
Plec sa iau o gura de aer, ma pun la umbra unui copac si astept sa treaca.
★Au fost zeci de dati in care le-am demonstrat ca aveam dreptate cu toate ca eram 1 vs 10/20.
★Gandeste-te la asta. Oare tu esti cel cu probleme? Sau acei oameni care sunt impotriva ta? Gandeste-te la asta. Incearca sa-i intelegi si pe ei, eu unul de foarte mult timp imi cunosc alegerile. Imi dau seama instant de ceea ce trebuie facut insa tine minte. ★Gandeste-te si la punctul de vedere al celorlalti.
★Nu este de ajuns sa te intelegi pe tine. Daca faci doar asta atunci cei din jur te vor considera un copilas frustrat si arogant.
★Nu toti ii sustin pe acei injositori, din contra... Stii cum e faza cu aceasta sustinere? De cele mai multe ori acei "Injositori" sunt mai numerosi decat cei care te sustin. Cei din urma sunt speriati, nu vor sa fie considerati ciudati asa ca tine asa ca se duc in tabara inamica, tabara injositorilor cu toate ca ei s-ar putea sa-i deteste pe acestia, sa aiba aceeasi opinie ca tine insa sa le fie frica s-o arate.

★Tine minte! Nu esti singur doar ca aliatii tai sunt in intuneric. Le este frica sa iasa la lumina intrucat inamicii sunt mult mai numerosi.
★Nu ai idee cati aliati poti sa ai... poate ca si unii inamici sunt aliati pe care nu-i cunosti inca. Cine stie?

★Concluzia este ca acea faza cu "sustinerea este relativa". Este de ajuns sa vina cativa hateri si gata, se produce un fel de reactie in lant... si cei care sunt de acord cu tine se dau de partea lor ca sa nu fie considerati ciudati.
Asa ramai singur.

★Nu trebuie sa-ti pese de parerile altor persoane. Tu decizi ce e bine si ce e rau pentru tine.
★Parerile sunt doar vorbe goale, nu inseamna nimic.
Incearca sa inveti sa ignori aceste persoane.
De ce? Sunt frustrati, invidiosi pe nivelul tau cu mult superior fata de al lor si vor sa te umileasca, sa te faca sa te simti ca un nimic.

★Prin simplul fapt ca pui la suflet aceste vorbe...le acorzi acestor persoane o mare satisfactie.
Incearca sa fii mai indiferent, sa nu mai pui atat de mult la suflet niste vorbe goale si sa nu mai tii decat la persoanele care tin la tine.

★O sa vezi...din momentul in care o sa incepi sa-i ignori aceste persoane o sa-si piarda interesul in tine...asemenea animalelor.
★O data ce prada este moarta vanatorul nu mai are niciun interes in ea.

Cam asa stau lucrurile.
Este doar parerea mea.

Bafta! ✌

Bafta!

| KamaSutra a răspuns:

☮ Nu trebuie sa fii ca si ceilalti,niciodata, trebuie sa fii exact asa cum esti tu fiindca mai devreme sau mai tarziu va iesi la iveala adevarata ta personalitate.
☮ Oamenii care te jignesc(cred ca cei de-aici de pe site) nu trebuie luati in seama fiindca e doar un site unde isi fac veacul o multime de frustrati care nu au ce le trebuie si vin sa-si verse amarul pe ceilalti. adica ei sunt ceva de genul: si-au tras-o cu cateva care le-as zis ca-s buni la pat si acum ei se cred un fel de masculi alfa, dar GRESIT! Nu conteaza numai infatisarea.
☮ Tu trebuie sa ai incredere in tine, sa stii ca esti o persoana unica si speciala si sa nu te lasi afectat de vorbele unor frustrati.
☮ Nu poti fi ca toti, nu daca nu este felul tau de-a fi si nu daca nu iti place. Pe ei ii face sa se simta bine faptul ca se ia de unul care nu le poate face nimic, mai ales acum esti smecher daca faci asta rolling eyes
☮ Nu ii va ajuta cu nimic,in timp vor plati pentru asta, fiindca nu trebuie sa-ti bati joc de nimeni(nici macar in gluma!)
☮ Daca ai fost de partea binelui pana acum,fii si de-acum inainte,va veni timpul cand o sa fii rasplatit, doar rabdare.
☮ Daca toti am fi la fel, ar fi foarte sumbru, crede-ma. Mai devreme sau mai tarziu se va vedea care sunt persoanele bune si care sunt rele.
☮ Chiar tu si spui ca ''chiar si atunci cand incerc sa fiu la fel ca toti oricum pana la urma ajung sa fiu "cioara alba "- Pai nu e si normal? Daca nu esti ca ei, nu te poti preface.
chiar si atunci cand incerc sa fiu la fel ca toti oricum pana la urma ajung sa fiu "cioara alba ". chiar si atunci cand incerc sa fiu la fel ca toti oricum pana la urma ajung sa fiu "cioara alba ". -pai nu e si normal? Nu esti ca ei si nici nu poti fi.
chiar si atunci cand incerc sa fiu la fel ca toti oricum pana la urma ajung sa fiu "cioara alba ". -pai nu e si normal? nu esti ca ei si nici nu poti fi
☮ Credeai ca te poti exprima liber? Poti face asta, atata timp cat nu ti cont de parerile celorlalti.
☮ Nu trebuie sa platesti cu aceeasi moneda. Doar IGNORA!

Sper ca ai inteles ce am vrut eu sa spunwinking

| T0T a răspuns (pentru KamaSutra):

Ce mai trebuie să dau răspunsuri la întrebări de genul când există Kami...happy
Tot ceea ce a zis Kami zic și eu pretene. Dacă eu țineam atâta cont de toate răutățile de pe aici poate plecam de mult.

| KamaSutra a răspuns (pentru T0T):

Ai citit tot ce am scris?
Dragut puppy dog eyes
Ma bucur ca esti de acord. happy

| T0T a răspuns (pentru KamaSutra):

Răspunsurile tale mi se par captivante și având în vedere că sunt ale tale normal că le citesc.

| KamaSutra a răspuns (pentru T0T):

Ce bine imi pare ca le consideri captivante happy

Ma simt apreciata

| T0T a răspuns (pentru KamaSutra):

Te apreciez, dar am omis ceva...Nu doar captivante. Răspunsurile tale nu știu cum dar mi se pare că sunt încărcare cu o grămadă de pozitivism și pe mine unul mă fac să zâmbesc. Ești tare, Kami!

| KamaSutra a răspuns (pentru T0T):

happy ce frumos din partea de ta happy
Asta emana fiindca asa imi place sa fiu, imi place sa fac oamenii sa zambeasca.
Daca te fac sa zambesti e cea mai mare multumire happy
Multumesc mult, esti un scump happy

| SergiuBoss11 a răspuns:

Ba,o data la cateva sute de mii de cazuri se naste un leu alb printre ceilalti lei galbeni si maronii.Acesta intotdeauna o sa fie izolat de catre ceilalti, desi este mult mai frumos si special fata de ceilalti.
Tu esti leul alb, iar cei ce te insulta sunt leii galbeni.Nu te poti comporta ca o fiinta banala oricat te-ai stradui deoarece tu esti tu, unic si genial.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Ce faci, injositule?sad

| syd a răspuns:

Exista si oameni ca tine, deci relationeaza cu ei nu cu restul turmei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu inteleg cum de toti utilizatorii inteligenti si cu bun simt ajung sa fie umiliti si jigniti. Ma rog, daca stai sa te gandesti cine emite de fapt insultele nu prea te mai mira adica la ce sa te astepti de la ''baieti rai'' ca Suck, fabulosul etc. Observ ca daca nu esti ca ei si nu faci glume perverse, esti considerat gay. Ma rog, exista si exceptii dar nu conteaza. Eu nu-i sustin si presupun ca niciun utilizator calumea nu face asta. Te-as sfatui sa-i lasi in pace pe '''jmekerasi'' si sa fii tu insuti in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Heeei! Ce se întâmplă cu tine? Pune mana si continua sa fii diferit. Nu lua in seama toate cuvintele tâmpite. Vrei sa fii la fel ca restul? Ca sa ce? Sa fii diferit înseamnă sa fii special. Iar cei care nu inteleg asta(adica oamenii normali, obisnuiti, toti la fel) nu fac altceva decât sa se frustreze. Pur si simplu continua sa fii tu. Esti special prin faptul ca nu esti la fel ca restul'
Ps.: Eu am asteptari mari de la tine, ca am mai aruncat cate un ochi pe la întrebările si răspunsurile tale. Nu uita: Normalul e plictisitorwinking

| Scarbo a răspuns:

E dreptul lor sa te judece, dar tu de ce pui botul? Te judeca, nu te cunosc, de ce sa-i asculti? Cioran spunea odata : "Prefer sa fiu ultimul om, daca a fi om, inseamna sa fiu ca ceilalti". Daca te simti singur, sa stii ca noi 2 putem fi prieteni laughing.

| BlackArt333 a răspuns:

Uite frate! Sper ca eu nu te-am jignit in vreun fel! Cu mine asa se comporta la scoala! Stiu ce gandesti! Doar ca trebuie sa luptam! Trebuie sa ne doara in cot de ceea ce spun ceilalti despre tine(rau) si sa ii injuri in gand si apoi sa razi tu de ei! Sau... Faci misto de glumele lor proaste si injositoare!
Ex: Jignitorul: Du-te in ****!
Eu: Nu mersi! Imi place aici!
Intelegi!? Trebuie sa fii intelept si sa le intorci vorba sau stii tu! Sa stii sa le raspunzi! Asa mi-am facut si prieteni! LOL! Stiu! E putin cam ciudat! Dar asta e adevarul! Deci ce zici? Dupa ce ti se ridica suspendarea, sa revii si sa lupti! Sa fii tu insati! Sa te simti bine! happy Eu te astept cu drag! O sa iti aduc si un hambuurger daca vrei! happy Sper ca te-am ajutat!

| fashiongirl14 a răspuns:

Eu una nu ma regasesc in "fiintele superioare" de care vorbesti! si eu sunt in aceeasi situatie uneori! sunt ignorata si ma cert cu toata lumea! dar asta e! sunt diferita si mereu am fost asa! cred ca asa ar trebui sa fii si tu! lasa i pe altii sa vorbeasca, nu le raspunde pentru ca lumea are mereu ceva de comentat indiferent de persoana! asa ca... fii tu, multumit de tine, vesel mereu, cinstit si bun! crede ma ca vei gasi odata si odata pe cineva pentru care sa fii persoana perfecta si te va accepta asa cum esti! sper ca te am ajutat!

| EvilLesbian a răspuns:

Daca te ajuta:

Pe Geanin o injura copiii pe la scoala, e o proasta!