| anonim_4396 a întrebat:

Nu exista ceva care sa te faca sa nu mai simti ceva pentru cineva? Sa nu suferi dupa respectiva persoana?

5 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

O alta persoana. Un gol provocat de ceva "X" trebuie umplut cu altceva de natura lui "X", fiindca altfel golul va ramane tot timpul acolo.

| RAY a răspuns (pentru mentholinks):

De asta persoanele casatorite trec mai repede peste moartea parintilor, interesanta observatie, budda spunea ca atasamentul este cauza suferintei, dar ce viata e aia fara atasamente?

| mentholinks a răspuns (pentru RAY):

Pfff, eu credeam ca suferi dupa o fata nu dupa parinti. Scuze. Nu lua in seama raspunsul meu.

| Bizon95 a răspuns:

Bautura big grin
in filmul Equilibrium luau periodic Prozium, care ii transforma in roboti (nu mai simteau nimic pentru nimeni si nimic) si sunt relativ sigur ca exista si o versiune reala a ideii de drog, sau s-ar putea face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba da, creierul.