| nataliaduchess a întrebat:

Nu inteleg un lucru:de ce la toti baietii le plac fetele slabe sau poate chiar anorexice si nu se uita deloc la fetele care au cateva kg in plus.Care e problema lor?

Răspuns Câştigător
| MissDyDee a răspuns:

Eu am ajuns la urmatoarea concluzie: baietilor mai plinuti le plac fetele slabe iar celor slabi le plac fetele mai plinute..asta e concluzia mealaughing...si nu e chiar asa ca le plac fetel slabe/anorexice...eu sunt o fata slaba poate ca unii ar zice anorexicalaughing si mi. a luat destuuuul de mult timp sa-mi gasesc pe cineva..si din experienta proprie am observat ca majoritatea baietilor din jurul meu se uitau nu la fete cu catega kg in plus ci la fete cu ceva mai multeeee kg in pluslaughing..mai depinde si de creierasu' fiecarui baiat in partehappy. tu probabil esti complexata ca esti ceva mai plinuta..asa am fost eu complexata ca sunt prea slaba..sunt cazuri si cazurihappy

| greencity a răspuns (pentru MissDyDee):

Eu te bagam de seama oricand la cum arati in poza, dupa aia testul de inteligenta ca si aia conteaza big grin

| MissDyDee a răspuns (pentru greencity):

Faci referinta la mine? ..sau la persoana care a pus intrebarea?laughing)

| greencity a răspuns (pentru MissDyDee):

Am gresit eu, dar vad ca te-ai simtit. Hehe! Da, la tine. Dintr-un motiv anume credeam ca tu ai pus intrebarea. Cu oameni pisica si alte nebunii nu prea discut laughing

| lucica244 a răspuns (pentru MissDyDee):

Si la mine e la fel laughing

20 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Nu vrem sa mergem cu dulapul pe strada. Cate kg in plus nu strica, dar nu kg multe in plus. Pa!

| IMC90 a răspuns:

Nu mai pot laughing))

nu sunteti normali rolling on the floor unii sunteti dusi bine cu sorcova

| FucktheSystem a răspuns:

Nu tuturor le plac fetele slabe, există și tipi care au fantezii cu grase dar ălea sunt legate în mare parte de sex și sâni gigantici. Oamenilor nu le plac grasele pentru că să-ți atârne burta este inestetic, să ai celulită pe picioare la fel și eventaul să ai piciorul cât un butuc. Cui i-ar plăcea așa ceva? În plus nu este normal ca o persoană să fie grasă, arată că este o leneșă care bagă în ea ca sparta sau în cazuri foarte rare este o persoană bolnavă. Cum să-ți placă așa ceva?

| Anonymus314 a răspuns:

Nu stiu, pur si simplu, e o chestie de neinteles.

| valentingb a răspuns:

De idioti.Eu nu am problema asta.
Bun acum, cateva, adica maxim 25, dupa aia suntem doamna dop si domnul plop.
Imbraca-te in culori atractive(nu alb, negru, gri, maro) si fii zambitoare, atat trebuie sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acele kg in plus sa nu fie colaci pe burta!

| Dana211 a răspuns:

Este un streotip ideea asta cu fetele slabe pentru ca peste tot in mass-media asta este promovat. Un fel de "monkey see monkey do" adica asta e promovat asta trebuie sa avem si noi nimic in plus sau in minus. Pe de alta parte depinde si de cate kg in plus e vorba pentru ca de multe ori grasimea in plus e inestetica si arata urat

| Kyrie a răspuns:

Pentru ca fetele grase sunt nasoale, dau drept dovada ca viata e nimic altceva decat mancare si lenevie ^_^, te-am lamurit? big grin

| michael5813 a răspuns:

Bine...eu nu mai sunt pustan dar pot sa-ti spun ca chiar nu imi plac slabanoagele! imi dau impresia de fete bolnavicioase, dar nici cele foarte grasute adica fara "extremitati" ca e ceva mai plinuta nu vad nimic deranjant cu atat mai mult cu cat ca am observat ca sunt mult mai vesele decat slabanoagele care sunt foarte..."intepate " asa

| 23partyboy a răspuns:

E o generalizare care nu poate fi adevarata, baietilor le plac fetele care tind spre idealul frumusetii din momentul in care traim, un corp anorexic este la fel de "respingator" cat si unul supraponderal

| CharlieHarper a răspuns:

De ce generalizezi? Nu ai de unde să știi că toți fac așa, spre exemplu eu n-aș ieși cu scândura pe stradă, dar parcă nici cu una care-i rotundă ca un balon. Și nu mi se pare a fi o problemă asta întrucât toți avem gusturi diferite.

| Fiorella18 a răspuns:

Poate sunt si din cei care prefera anorexicele, dar cu siguranta nu toti, ba chiar foarte putini. Si apoi, e normal ca baietilor sa le placa ceea ce e mai frumos, nu? Si cred ca esti de acord ca prea multe kilograme strica frumusetea corpului, il deformeaza. Asa cum tie iti place un baiat care arata bine, nu unul gras sau prea slab, asa si unui baiat ii place ce e mai frumos.

| Sҝϊττlεs a răspuns:

Problema lor e că nu pot vedea mai departe de aparențe. Ei v-or să se laude cât de suplă e "gagica " lor și tot felul de lucruri. Lumea în ziua de azi se bazează pe superficialitate și v-or să dea bine în fața lumi când de fapt ei sunt doar niște "specimene" care nu sunt în stare să vadă frumusețea care contează cu adevărat, aceea interioară, iar din cauză că lumea e superficială fetele cu niște kg. în plus sunt luate la mișto pentru că au o problemă de metabolism [ alea care bagă în ele ca spartele merită să fie cum sunt].

P. S : Nu toți băieți sunt așa. Adevărat că majoritatea se uită la fetele slabe, dar mai sunt și uni care se unită și la comportamentul fetei, dar păcat că sunt foarte puțini și pe cale de dispariție.

| didi2802 a răspuns:

Cred ca depinde de fiecare baiat in parte atunci cand este vorba despre ce fel de fete ii plac. Unii prefera mai slabe, altii prefera cele cu cateva kg in plus, si cred ca toti prefera cele care seamana cu fotomodele laughing Acum, despre fetele cu kg in plus, sunt de acord ca unele baga in ele ca spartele si etc., dar mai sunt fete care au probleme de metabolism sau pur si simplu s-au ingrasat din alte cauze, cu totul diferite de lenevie si etc.
Depinde de gusturile baietilor.happy

| voiebuna11 a răspuns:

Poi kg in plus sa iti zic sincer nu da prea bine, stiu ca conteaza ce e in interior dar unpik de frumusete in exterior nu strica.