| RAY a întrebat:

Nu inteleg ura asta face de Rusia, oameni aia ti au aparut patria cu sangele lor apoi au eliberat europa, ce trebuia sa faca sa se predea?

10 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Problema e ca de fapt n-au eliberat Europa, ci de fapt au ocupat jumatate din ea.

| RAY explică (pentru Holiday):

Ce era sa faca altceva? Rusia era distrusa in mare parte, foamete, multi morti asa ca sau razbunat pe cei care au cauzat asta, daca eu iti omor familie si te tin in lanturi o sa ma iubesti nu?

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Polonezii, de exemplu ce le facusera?
Pe de alta parte englezii, francezii sau americanii de ce nu au procedat la fel cu Italia, de exemplu?

| RAY explică (pentru Holiday):

Din păcate polonezi au suferit foarte mult si din partea naziștilor și din partea sovieticilor, Mussolini a fost marioneta lui Hitler, americani promovau democrația, libertatea, Rusia promova comunismul

| Hammurabi a răspuns:

Dacă vecinul tău te apără de un câine care te-a atacat, poate îți salvează chiar viața, dar apoi îți ia nevasta, îți mai ia și o bucată de curte pentru că îi trebuie lui, iar tu și copii tăi trebuie să munciți pentru el, iar copii lui își fac de cap prin casa și ograda ta fără să dea doi bani pe tine, l-ai urâ?
Hai că mai plastic de atât, nu sunt în stare. laughing

| RAY explică (pentru Hammurabi):

In acel tratat se specifica impartirea europei intre sovietici si nazisti

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Dacă te referi la Ribbentrop-Molotov, da.
Și de ce asta ar pune Rusia într-o lumină bună?
Nu înțeleg ce vrei să subliniezi.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Ce vreai de fapt sa scrii

| Hammurabi a răspuns:

Era vorba de ura față de Rusia.
Știi ce consecințe a avut faptul că ne-am aliat cu rușii spre sfârșitul războiului?

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Da,am primit inapoi ardealul si Romania a facut o alianta cu rusia