| PuяpℓeMusic a întrebat:

Nu mai suport scoala astastraight face In fiecare sunt obosita si nu mai am timp sa fac nimic.
De ex: de dimineata ma trezesc pe la 8 si ceva, mananc, apoi fac teme pana la 10 fara ceva. Dupa incep sa ma pregatesc de scoalastraight face la 10:30 plec de acasa si ma intorc pe la 18:20. Mi se pare ca trece prea repede timpul si sunt mereu la scoala...straight face
La voi cum e?:d

Răspuns Câştigător
| Aiwendil a răspuns:

Da.La fel e si la mine.Seara teme, dimineata invat si exercitii suplimentare, pleci la scoala, dar inainte faci curat, mananci si te splei. Ajungi la scoala si acolo, iar un alt stres.Vii acasa obosita, iar trebuie sa te apuci de la teme.Si asa continui pana cand vine vinerea.

19 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Si la mine e la fel. Ce sa mai zic ca uneori ajung dupa ora 7 acasa... dar incerc sa imi organizez timpul meu pretiosbatting eyelashes in asa fel incat sa fac si ce imi place.
In plus, priveste partea buna a lucrurilor : la scoala te vezi cu colegii si prietenii.happy

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu ma trezesc la 6, fac ceva de mancare pentru mine si sotul meu, plec la munca, ma intorc pe la 5 dupa-amiaza, pun masina de spalat, apoi fie gatesc, fie calc, fie fac curatenie, apoi strang rufele spala-te cu o zi inainte, le intind pe cele spala-te azi, pregatesc ceva de cina pentru cumnatul si sotul meu, pun masa, strang masa, spal vasele, stau vreo ora si ceva pe TPU, fac un dus, citesc 10-15 pagini si ma culc pe la 1-1. 30. E binisor, desi nu apuc sa dorm suficient. In rest, nu ma plang, am timp pentru toate chestiile necesare si pentru multe chestii placute.

| cosima11 a răspuns:

Esti norocoasa ca ai ore de dupamiaza.eu de exemplu ma trezesc in fiecare dimineata la 6. 45 si ma pn in pat la 23 uneori.am scoala de la 8 pana la 2. apoi mai am si meditatii, apoi mai fac si variante la mate si bio.apoi.etc etc. bine.eu sunt si in clasa a 12`a da oricum.sitemul de invatamant din romania e de toata "frumusetea" happy

| Didw a răspuns:

La mine e asa:
8:30-Trezirea
9-Temele
10:30-Pregatirea pentru scoala
11:20-Plecarea la scoala
18-Sosirea de la scoala
18:30-Temele
19-Cursurile de dans(marti si vineri)
20:30-Cina
21-Stau la TV
23-Culcarea happy
Programul meu pe toata saptamana laughing

| PuяpℓeMusic explică:

@biuu: cand sa ies pe afara?straight face
sunt prea obosita seara...si dimineata nu am cu cine.

| medex3 a răspuns:

Tu ca te trezesti la 8.Eu ce sa mai zic crying. MA trezesc la 6.am vreo 5-6 ore pe zi. Teme cu gramada si de invatat si mai mult.Libertate am numai vreo 2-3 ore.maxim[exclus dormitul]

| Gipsy a răspuns:

Pai.

La 8:30 ma trezesc.Mananc.La 9:00-10:00 ma uit pe ACASA.

De la 10 la 11 si ceva mai scriu si invat.La 11:20 ma intind la par pana la 11:35.

La 11:40 plec spere scoalacryingangry.

Si in ficare zi ma intorc la 18:05... Dupa care ma apuc de teme pana pe la 20:45...Satu un pic la calculator si dupa aia la dus.

Sicer, am acelasi sentiment ca si tine. URASC SCOALA!

Si mama imi zice ca daca nu`mi place sa nu ma mai duc, da dupa aia zice ca a glumit.Si in plus avem si o profa super rea de fizic care ne da multe teme, si nu numai ea.toti.

E asa urat

| kUuKii a răspuns:

Exact la fel crying nici eu nu mai suport straight face nu mai am timp de nimic

| lorra mng a răspuns:

Ar trebui sa vedeti partile frumoase si utile ale scolii. Ca scoala nu inseamna sa stai mereu cu nasul in carti... problema este ca ar trebui sa va organizati bine timpul pentru a putea face si alte lucruri prin care sa va relaxati. E drept ca e mult de invatat si obositor dar mai tarziu va va ajuta cu siguranta. Fiti mai organizati si pretuiti scoala. Tara nu cred ca are nevoie de chiulangii, cretini (fara sa jignesc), cersetori, mincinosi, violatori si altele.Are destui pana acum. mult succes la scoala!

| ForeignO a răspuns:

La fel!

Crezi ca mie imi place cu atatea ore? Am 6-7 pe zi, nu mai suport. Catodata cedez (adica nu ma duc la scoala o zi -2batting eyelashes ). Dar vreau neaparat sa ajung cineva si asta este ceea ce ma motiveaza!

Daca si tu vrei, nu te mai agndi la problemele astea, oorganizeaza-toi timpul. Fa lectii si seara, fa ce ai mai usor.

| Black_Cherry a răspuns:

Cine o suporta? straight face e sanatos sa mai chiulesti din cand in cand

| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

La tine e naspa ca esti de dupa-masa, oricum scoala e tot naspa la orice ora, prea multe ore, pauza prea scurte, exigente prea mari, profi insuportabili, din 10 minute de pauza mai si sta vreo 5 minute in plus cate un prof ca nha...toata ora a vorbit aiurea, sau a venit prea tarziu la ora si ne tin si in pauza, apoi vreau si eu sa ma duc la wc si celalalt prof imi zice ca da n-ai avut pauza? ufff prea multe chestii urasc scoala, o urascangry

| angel13 a răspuns:

Ce sa mai zic de mine, ca ma trezesc in fiecare dimineata la 5 : 30 si ajung acasa la 4 (fac naveta) si la mate am teme vreo 20 de exercitii, dar problema e ca ne preda da nu ne explica si ca sa facem tema trebuie sa ne uitam la ce ne-a predat si sa vedem de unde le-a scos...asta e viata...trebuie sa vedem partea buna a lucrurilor, ia ganditi-va cand o sa lucrati de la 8 dimineata la 16, o sa aveti copii, ajungeti acasa trebuie sa faceti mancare, curat etc credeti ca atunci o sa fie mai bine? cum spuneau si alte persoane, trebuie sa ne organizam timpul foarte binewinking bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg nici mie nu mi place scoala, dar daca nu mai ai timp fa-ti un plan si apoi iti pui toate lucrurile cu scoloala la o ora pana la alta si apoi dupa ce termini ai timp liber.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am ore de dimineata si nu ma prea plang am timp destul, bine sunt doar pe a -6a dar totusi pe mine ma enerveaza testele si tezele nu le suport aa si temele daca nu ar fi ele scoala ar fi super

| Bib a răspuns:

Pai eu la 8 merg la scoala. la 2 vin fac teme pan la 5 dupa aia amn timp.ies pafara:d. incercaa sa iesi si tu pafara:*.

| dariuseca a răspuns:

Hei sunt in clasa a 2 si eu nu mai suport si la mine o sa fie asa

| alexandru_4268 a răspuns:

Te scoli la 8:00 si te imbraci mananaci

| cristina71 a răspuns:

Si la mine e la fel. Ma trezesc la 7 stau la scoala pana la 2 iar la 3 sunt acasa.Cand ajung acasa stau putin la pc, mananc si ma culc...se face 5 30. dupa ...nici timp sa invat nu mai am. Abia astept sa termin liceul, dar pana atunci mai dureaza abia sunt in clasa 9.