| anonim_4396 a întrebat:

Nu mi-au placut atentiile, cadourile primite cu diverse ocazii.Nu ele ca lucruri ci gestul in sine. Vorbesc si din cauza ca practic nu sint interesat de partea materiala. Voi cum va manifestati? Va schimba cu ceva micile atentii? Va bucura, va fac fericiti?

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Mie nu imi plac atentiile primite cu un scop.De exemplu la scoala...cadouri profesorilor de Craciun, de Paste, de 1 martie, de 8 martie...tot anul la scoala se strang bani pentru cadouri profesorilor.De ce? Ca sa se? Si mai ales...de ce lor? Ca sunt materialisti? Ca daca primesc o atentie pun un punct, doua in plus la nota?raised eyebrows. Nici mie nu imi plac lucrurile astea. Daca tot vrea lumea sa dea cadouri...de ce le dau profesorilor si nu elevilor?thinking Si asta e o strategie...si dupa ce ca le dau cadouri...ma mai si trezesc dupa aia cu 2 si 3laughing). Cel mai bine.fiecare pentru el... daca vrei sa faci u cadou...il faci personal...nu cum e in scoli... dau copii bani...si le iei la toti mosii si babele senile cadouri...oh go on

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pe mine nu ma prea intereseaza, dar gestul conteaza, e totusi un gest frumos...nu prea am primit foarte multe, dar nici de dat nu prea am dat...

| Dan a răspuns:

Daca vrei sa dai un cadou unui prieten/a sau membru din familie este un gest frumos din partea ta.Multi sunt bucurosi sa primeasa cadouri, alti nu depinde de fiecare cum ii place.

| crizantema a răspuns:

Nici mie nu-mi prea plac.Mai demult cand vroia sa primesc, nu-si manifesta nimeni intentia, iar acum gesturile astea ma lasa pur si simplu rece, ori le arunc sau le dau la altcineva ori nu le primesc.

| b3bita a răspuns:

Ma bucura ..insa nu acela este lucrul cel mai important. Mie personal imi este mai placut sa am acea persoana langa mine decat deiferite atentii

| yoannah a răspuns:

Orice atenție,... cât de mica...ma bucurahappy pentru ca știu ca acea persoana s-a gândit și la mine 5 minute în ziua aialaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea stiu sa le primesc, am primit atat de putine incat ma intimidez cand primesc unul, dar este placut sa vezi ca cineva s-a gandit la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie nu imi plac cadourile, atentiile.Imi place sa daruiesc, dar nu imi place sa le primesc.Cine a incercat sa-mi faca vreo surpriza, a ramas profund dezamagit de reactia mea, ma schimb la fata si ma fastacesc, raman cu senzatia ca sunt datoare...nu imi place.Prietenii si apropiatii mei stiu asta, prefera sa iesim la o pizza sau la un suc decat sa imi daruiasca ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa fii materialist ca sa te bucuri de un cadou! Mi s-a intamplat sa topai de bucurie, dar si sa plang ca am primit un cadou...depinde de circumstanta! Ador sa fac daruri si nu neaparat obiecte cumparate special, ci... pur si simplu, daca cuiva ii place vreun lucru care imi apartine, il ofer!
Toate astea fac din mine o materialista?