| HUAWEHUAWE a întrebat:

Nu-mi mai merge camera la laptop, nu am umblat la setari si nu s-a intamplat nimic, dar acum apare o camera taiata pe fundal gri.Ce ii pot face?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Ce fel de Windows ai? Webcam-ul se poate opri din varii motive (erori, virusi, defect fizic), dar problemele cu care m-am lovit eu cel mai des au fost legate de driver-ul acesteia.
Daca ai cunostinte IT, va trebui sa verifici in Device Manager daca sunt probleme cu programul pentru webcam (apare un semn de avertisment in dreptul ei). Daca e asa, drive-ul trebuie actualizat sau, dupa caz, reinstalat.
Daca nu ai cunostinte IT, trebuie sa apelezi la cineva care te poate ajuta in acest sens (prieten, service)
https://www.youtube.com/watch?v=qdXwMhDRMEA