| anonima4all a întrebat:

Nu stiu ce am ca nu mai am rabdare cu cei din jur, ma cert mereu, stau mereu suparata si nu inteleg de ce nu pot fi si eu fericita (pe langa faptul ca ai mei nu ma lasa sa ies cu prietenii nicaieri, si daca plec nu ma lasa mult) ma puteti ajuta cu ceva? macar un sfat!

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Incearca sa le oferi mai mult incredere alor tai si vei vedea ca totul se va schimba in bine.Mult succes.

auran
| auran a răspuns:

Probabil exista un motiv pentru care ai tai se comporta asa cu tine!

| littlesunshine a răspuns:

Esti foarte foarte negativista! Ia sa ne scrii tu noua cum de nu mai poti de fericire si ca in jurul tau sunt numai oameni buni si calmi, intelegatori care rezoneaza cu dorintele tale. Ia sa ne spui tu despre armonia aia interioara de care uiti mereu. Ia sa incepi tu sa te bucuri de tot ce e in jurul tau... sa vezi si lucrurile frumoase. Incearca sa iti petreci ceva timp cu ai tai. O ora in bucatarie cu mama e super tare! Imi aduc aminte cat radeam cu ea si cum ne jucam cu ingredientele, iar spre final cand aproape totul era gata, ne puneam pe barfit in compania unui nes frecat pana se facea cremalaughing Cu tata e super! Indiferent cum alegi sa petreci timpul cu el, cu siguranta te vei distra! Asa-s baietiiwinking mai de gasca. Implica-te in niste activitati interesante care sa iti consume energia intr-un mod placut - eu stiu - sport, desen, teatru, poate voluntariat cevahappy. Iti poti propune multe pentru vara asta. Spre exemplu ce ar fi sa termini de vizitat macar jumatate din muzeele din Bucuresti? Ii poti lua si pe "babaci". Mai trag si ei o gura de aer cultural, ca la cate responsabilitati au... Intretinere, cablu, net, curentul, telefoanele mobile, cumparaturi, curatenie, daca mai pui si serviciul, sunt deja niste robotei obositi. happy Cauta sa te bucuri de viata! E asa de frumoasa.
Bafta multa!

| ellene a răspuns:

Pai cati ani ai? incearca sa le explici parintilor ca esti destul de mare sa-ti porti de grija. ocupa-ti timpul cu activitati ce te relaxeaza si o sa fii mai calma.