| Sabi07 a întrebat:

Nu stiu cum sa`mi organizez timpul pentru studiu ceva idei?(invat dupa amiaza)

2 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

Pai seara dupa ce vi de la scoala, te relaxezi etc...si fa-ti o ora timp liber sa citesti lectiile din caiet(ca seara retii mai binewinking ) Iar dimineata dupa ce te scoli scrii si temele tongue

| Ramona_2108 a răspuns:

Buna! In primul rand incearca sa asculti cu foarte mare atentie cursurile la clasa, in felul acesta vei reusi sa iti faci temele pentru acasa mult mai repede. Gandeste-te ca daca aloci in timpul orei nivelul maxim de atentie, nu va mai fi nevoie sa reiei acasa acel curs. Apoi, in ceea ce priveste temele scrise de acasa, seara cand ajungi acasa, incearca sa le scrii pe cele mai usoare, maxim o ora. Dimineata, incepe intotdeauna cu aceea mai grea sau care solicita mai intens gandirea. Daca inveti totul logic, cu timpul iti va lua din ce in ce mai putin timp pentru gasirea solutiilor la probleme. Depinde si ce materii studiezi tu mai intens, metodele difera de la un domeniu la altul.