| PikaRawrr a întrebat:

Nu stiu daca e posibil x_x. Dar. Daca cineva mi-a dat block pe facebook si eu vreau sa ii vad profilul. ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Veme a răspuns:

Depinde ce s-a intamplat. Daca ti-a dat simplu, block si stii unul dintre prietenii lui care are vizibili (publici) prietenii, doar te duci la acel prieten si vezi daca este in lista de prieteni. Il vei vedea dar nu vei putea sa-l accesezi.
Daca ai prieteni comuni, aceeasi poveste: il vei vedea in lista prietenului comun dar daca incerci sa intri pe el nu te va lasa.
Daca prietenii lui nu au prieteni publici si nu ai prieteni comuni cu el, sau prietenii pe care-i ai nu ti-au facut publici prietenii lor fata de tine, mai ai o solutie: fa-ti un cont test si cauta-l dupa nume, daca era public sau dupa email daca nu era public. El nu are cum sa te blocheze pe noul cont pentru ca nu stia ca exista. Alta solutie, daca aveti prieteni comuni: intreba prietenii comuni.
Totusi se poate intampla ca persoana sa isi schimbe numele, sa-si schimbe adresa de mail, sa te blocheze, si noul profil sa nu si-l faca public. In acest caz, el exista in retea fara ca tu sa ai vreo posibilitate sa-i vizualizezi profilul. Totusi putini sunt atat de informati, m-as mira daca a facut asta.
Vezi ca mai sunt alte posibilitati: in momentul cand cineva isi dezactiveaza contul sau isi sterge contul impresia receptata de tine ca prieten este ca ti s-a dat block, dar este o impresie falsa. Stiu pentru ca si eu mi-am dezactivat (nu sters) contul si o gramada de prieteni m-au asaltat sa ma intrebe cu ce m-au deranjat (lol!).

| PikaRawrr explică (pentru Veme):

Multumesc. M-a ajutat foarte mult raspunsul. big grin

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.Nu ii mai poti vedea profilul.Numai bine.