| kesha:D a întrebat:

Nu stiu ma simt asa naspa``fara viata...n-am chef de nimic``ma simt asa pliktysita,, toata ziua stau in casa pentru ca n-am ce face afar``simt ca n-am prietenii``simt ca nimeni nu ma intelege, uni spun doar "mai iesi pe afara, iesi in oras cu prietenii si gata"le este foarte usor sa zica asta da``totusi care prieteni?! recunosc am multi prieteni prin sch``dar cu ei doar "sall, cf?"sh atat... le vad pe alte fete, in fiecare zi ies in oras cu prietenii``ew ma inteleg bine cu colegii sh colegele din clasa dar nu-s genul care sa iasa in oras``nu stiu cu sa va spun, sunt asa```inapoiati.marog`nu-s genul meu de prieteni`````deci sincer chiar nu stiu ce sa mai fac.cum sa-mi fac o bff sau ceva de genu,,, sh va rog nu puneti raspunsuri seci pentru ca chiar n-am nevoie(SINCER),"pai imprietenestete mai bine cu o fata di sch sh gata"asta am auzit-o de multe ori sh m-am saturat, nu-i asa usor,,, pentru cine imi da un rasp de care chiar am nevoie primeshte fundita, logic,

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, trebuie sa iesi din aceasta stare mai ales la varsta ta nu e bine sa te interiorizezi, comunica si tu cu lumea, fa-ti diferiti prieteni, iesi si tu la distractii ca timpul trece repede; poate esti intr-o stare de melanconie, dar va trece si asta; fa cunostiinta cu cat mai multa lume si cine stie, daca stai in casa si nu iesi nu ai cum sa legi prietenii si sa fi vesela daca nu faci nimic sa iesi din aceasta stare. E greu sa ai o prietena adevarata si ea nu apare asa din nicaieri si daca te intelegi bine cu colegele atunci vb cu ele cat mai mult, daca te intelegei cu una mai bine, iesi cu ea la plimbare dupa ore, invit-o la tine, vezi tu, asa incetul cu incetul va veti intelege tot mai bine si poate vreuna va deveni prietena ta cea mai buna, sa fie o fata care e de treaba si de incredere.Sa nu crezi ca va veni asa deodata o prietena buna, ci comunica cat mai mult cu cele cu care te intelegi acum bine si cauta sa fi cat mai aproape de ele, ai sa vezi ca totul va fi bine; daca as putea ti-as aduce eu o prietena dar nu am cum, sau daca as fi aproape de tine as vrea sa iti fiu eu prietena, pacat ca nu ne cunoastemsad, oricum iti urez bafta si nu uita ca comunicarea e foarte importanta.

| nobody_9468 a răspuns:

Deci... te inteleg perfect!
Si eu sunt/eram in aceiasi situatie. cei din clasa cu mine nu pot sa iasa din varii "X" "n" motive in oeas. Dar in ultimul timp gasca mea este intr'o continua schimbare, adica cele cu care stau acum sunt diferite fata de mine, dar incep sa ma adaptez...Incearca sa te apropii de alte fete cu care doar te salutai, de exemplu intereseaza'te si du'te la dansuri cu ele, sau gaseste subiecte comune.La inceput e mai greu, dar gandeste'te"cu ele macar te poti simti bine, dacat sa stai in casa...mai bine esti la un suc, la agatatbig grin

Bafta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facand abstractie de stilul tau "demolator" de a scrie, iti pot da un sfat: te sfatuiesc sa ne spui si noua ce varsta ai, nu de alta, dar n-as vrea sa primesti sfaturi care nu se potrivesc cu varsta ta. Sunt extraordinar de multe lucruri de facut, pentru a scapa de plictiseala, dar... Intelegi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa dormi mai mult...

| simonne a răspuns:

In viata fiecarei persoane este cate asa o perioada. Te simti aiurea, ai impresia ca nimeni nu te intelege, toata lumea te enerveaza chiar daca iti spune un lucru frumos si mai mult decat atat, ai impresia ca numai si numai tu ai dreptate...
Toti trecem printr-o astfel de perioada, si eu am trecut si inca mai am cateoadata stari de acest fel... si te inteleg. Degeaba iti dau sfatul sa iesi in oras daca tu nu ai chef, sa-ti faci prietene si mai apoi sa ai impresia ca te-ai chinuit degeaba pentru ca nu sunteti pe aceeasi lungime de unda. Parerea mea este ca toate ar trebui sa vina de la sine. Daca simti nevoia sa stai in casa, stai, daca simti nevoia sa vorbesti cu cineva, du-te si vorbeste. Insa ai grija ce prieteni/prietene iti faci, cauta-ti pe cineva de incredere.
Mai este o posibilitate sa-ti revi din aceasta stare. Incearca sa iesi in oras cu colegele tale, chiar daca ai impresia ca nu sunt pe aceeasi lungime de unda, iesi in oras chiar daca nu simti nevoia sa te duci. Astfel, poti gasi pe neasteptate alte persoane care, probabil se simt la fel ca tine. Sper ca am reusit sa-ti dau niste sfaturi cat de cat bune, eu nu le-am pus in aplicare in momentele acelea si acum imi pare rau. Eu nici acum nu am prieteni, nu ies in oras si nu am alte activitati. Si imi pare rau ca nu am urmat sfaturile celorlalti cand mi le-au dat. Sper sa mai vorbim.