| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu sa ma distrez. Toata lumea imi zice ca,,sunt prea serioasa". Eu sunt mai introvertita, imi place sa stau singura sau sa citesc, nu imi place sa merg in cluburi si asa mai departe. Unele persoane incearca mereu sa ma faca sa ma simt prost sau sa spuna ca o sa regret asta cand o sa am nu stiu cati ani, dar eu mai tare regret cand ies o seara undeva si nu dorm, beau, iar a doua zi ma simt praf cu sanatatea. Nu inteleg distractiile astea. Eu ma distrez mai bine singura. Sunt chiar asa de,,incuiata"?

O tipa mi-a zis ca sunt,, fraiera" pentru ca nu fac sex cu cine apuc, ca am pretendenti si nu mai suntem in 1800, desi eu nu sunt o persoana religioasa, doar ca nu ma intereseaza aspectul asta, ma oboseste stilul asta de viata, azi aici, maine acolo... ba beat, ba fumat.

M-am plictisit de oamenii astia. Unde gresesc?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cred ca si tu ai vrea sa fi ca ei,sa fi normala,desi noi spunem ca trebuie sa fi tu insati cei drept ascundem adevarul, intrebarea ta reflecta o frustare,un complex,dar consider ca este ok sa mergi prin cluburi la varsta ta, daca nu acum atunci cand in next life, ai o viata, faza cu a face sex cu mai multi e ok, omul e o fiinta poligama nu visa la printul frumos cu care vei muri, astea sunt povesti monogame manipulatoare

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu visez la niciun print frumos, nu ma intereseaza oamenii/relatiile, in general. Nu sunt frustrata, m-am saturat doar sa aud aceleasi chestii la nesfarsit, unii vorbesc de parca am dat in cap cuiva.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce ai prieteni de astia atunci? vezi de alti care sunt ca tine i gasesti la biblioteca, pe site urii de stiinta, forumuri, oamenii intelectuali cu o gandire rationala

| mentholinks a răspuns:

Indiferent ce ai face, cel mai bine e sa fii impacata cu tine insuti. Atunci in mod clar nu vei avea regrete, cum iti spun unii fraieri. Ei iti spun asta pentru ca ei deja au regrete altfel nu s-ar mai gandi la asta.

| Emma30555 a răspuns:

Tu îți trăiești viata cum iți place. Dar nu trebuie nici tu sa i judeci pe ei pentru cum și o trăiesc ei. Trebuie sa faci ce crezi tu ca e bine pentru tine fără sa te intereseze de părerea altora și nici ce fac ei cu viata lor