| Anonymous10 a întrebat:

Nu sunteti curiosi de unde au aparut toate lucrurile din generatia noastra si cum s-au format? Argumentati!big grin

20 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu

| Anonymous10 explică (pentru Apache):

Inseamna ca nu-ti place sa aflii lucruri noi!tongue

| Apache a răspuns (pentru Anonymous10):

Ba da.
Dar intrebarea ta e ambigua.
Prin acele,, lucruri,, la ce te referi mai exact?

| Anonymous10 explică (pentru Apache):

La tot!

| Apache a răspuns (pentru Anonymous10):

La tot?
Big bang-gaze si materie imprastiata-gazele s-au adunat si au format stele -pe langa stele s-au adunat planete gazoase sau planete pietroase-fierul s-a depozitat in interiorul planetei si a format nucleul - suprafata s-a racit si a fost bombardata de comete care au adus apa -datorita vulcanilor ce eliminau gaze s-au adunat hidrogenul si oxigenul si a plouat timp de sute de mii de ani, fapt ce a dus la restul apei de pe glob, s-a dezvoltat viata, s-au schimbat vreo 10 generatii fiecare fiind distrusa de un vulcan,un asteroid sau o era glaciara, am ajuns la oameni care au evoluat datorita incalzirii planetei, am migrat, am invatat cum sa manipulam elementele naturale, ne-am dezvoltat si am ajuns in ziua de astazi..the end
...cam asta ar fi raspunsul bazat pe formularea intrebarii tale.
Poate totusi vrei sa fi mai explicit.

| Anonymous10 explică (pentru Apache):

laughingDeci,eu voiam sa intelegeti din intrebarea mea altceva, sa va ganditi voi la un lucru, nu conteaza ce si sa incepeti sa va ganditi:ba asta din ce o fost facut, daca o fost facut din aia cealalta din ce o fost facuta

| Apache a răspuns (pentru Anonymous10):

Pai daca spuneai asa din prima nu era mai usor?

| Anonymous10 explică (pentru Apache):

Maybebig grin

| afrodita3333 a răspuns:

Asta e teme la romana nu?winkingLa ce lucruri te referi mai exact.

| Anonymous10 explică (pentru afrodita3333):

Nu e tema la romana, am terminat scoala.La orrice, nu conteaza.Chiar nu sunteti curiosi cum au aparut si de unde?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Formularea ta este cel putin incorecta.Intrebi daca sintem curiosi sa aflam ceva, apoi ceri sa argumentam.Ce sa argumentam:daca sintem curiosi?

| Anonymous10 explică (pentru anonim_4396):

Gandeste-te la un lucru pe care vrei sa-l stii sau sa afli mai multe despre eltongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonymous10):

Modul in care pui problema, este ca si cind ai fi atotstiutor sau ai detine raspunsul la orice intrebare.Atunci,raspunde la urmatoartea intrebare:Sintem trecatori pe pamint, exceptind nasterea si moartea fizica, spune: care este scopul "vizitei" noastre pe pamint?

| Anonymous10 explică (pentru anonim_4396):

Da nu-s! Hello! Ma gandesc ca scopul "vizitei" noastre pe pamant ii sa suferim, sa fim fericiti, sa ne inmultim si sa murim lasand in urma noastra copii care vor face acelasi lucru.[parerea meabig grin]

| Emilian601 a răspuns:

Se poate o reformulare? big grin

| Anonymous10 explică (pentru Emilian601):

De exempu:Esti curios cum a aparut internelul, sau de ce florile se usca si iar infloresc[doar exemple]:d

| Emilian601 a răspuns (pentru Anonymous10):

Bineinteles ca sunt curios, sunt curios daca mai exista viata altundeva, sunt curios cum va fi viata in viitor, cum voi fi eu etc.

| Anonymous10 explică (pentru Emilian601):

Toti suntem curiosi de astea si vrem sa aflam cat mai multe dar nu avem informatiile necesare si poate nici corecte

| Emilian601 a răspuns (pentru Anonymous10):

Intr-un fel ti-ai raspuns singur la intrebare (mai putin partea cu argumentatul) happy

| Anonymous10 explică (pentru Emilian601):

Ii ok si asa, voiam numai sa vadbig grin