| anamariarot a întrebat:

Nu suport, urasc, detest, ma scoate din pepeni plescaitul in timpul mesei. Daca e vorba de apropiati le spun, dar ce sa fac cand vine vorba de persoane mai putin apropiate? Chiar ma dispera sunetul ala, nici nu-mi mai vine sa mananc

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa le spui pe fata sau sa incerci sa te concentrezi pe altceva. Si eu detest din ficati plescaitul laughing

| anamariarot explică (pentru anonim_4396):

O sa-mi pun casti in urechi si mananc asalaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anamariarot):

Sau le faci cadou o carte de bune maniere ( chestiile aste trebuie corectate nu tolerate din punctul meu de vedere ), mai sunt aia care pleoscaie guma sau sorabaie cand mananca ciorba. Numai ganduri inocente imi trec prin minte in astfel de cazuri.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu suport cand cineva plescaie la masa. Plus zgomotul care se aude cand altcineva se spala pe dinti ori cand mananca seminte sau mere, asa ca e si mai grav la mine.
Nu prea ai ce face, pentru ca n-ai cum sa le spui celor pe care nu ii stii prea bine sa nu mai plescaie. Cand sunt astfel de persoane la masa incerc sa mananc cat mai rapid si gasesc o scuza sa plec de acolo cat mai repede daca se poate.

| anamariarot explică (pentru anonim_4396):

Ah, la tine e si mai complicat laughing Problema e cand esti fortat de imprejurari sa ramai mai mult timp la masa

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pitici de genul am si eu, nu suport sa aud pe cineva cum molfaie si fosneste ambalajul cand eu incerc sa adorm. Parca-mi face in ureche asa.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu-l suport. Ma ridic si plec de la masa in situatii de genu` laughing

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Inseamna ca ai ceva probleme la bibilica laughing
Tot ce trebuie sa faci este sa nu bagi in seama acel zgomot sa fii concentrata la mancarea ta la cat bagi in gura sa nu existe riscul de a te ineca si sa mesteci cat mai bine pentru ca unii oamenii au lipsa maselelor, a dintilor in gura au carii proteze si sunt mai galagiosi tocmai din cauza acestui fapt. Altii sunt mai nesimtiti e adevarat dar asta nu e o chestie atat de enervanta. Daca te enerveaza si alte zgomote ar trebui sa te deplasezi la un control ca sa fii ajutata sa nu mai te deranjeze acel plescait

| anamariarot explică (pentru CatalinVictor1985):

Cred ca ar trebui sa-ti treci cuvintele prin filtrul ratiunii si sa nu mai jignesti. Nu ma refer la oamenii care au probleme, ci la cei care mananca cu gura deschisa, ca le poti vedea mancarea in gura

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru anamariarot):

Nu a jignit nimeni dar e clar ca tu ai ceva probleme la bibilica si chiar nu ai inteles nimic din comentariul meu. Daca mai citesti o data ai sa vezi ca nu am jignit daca nici a doua oara nu vei intelege atunci cheama un parinte sa vada daca am jignit sau nu si daca nici el nu o sa-si de-a seama atunci cheama-i pe aia care plescaie. Citeste din ce cauza plescaie unii si dupa baga la cap ca nu existi numai tu pe lumea asta iar cand o sa ramai fara dinti in gura vei plescai si tu la fel ca ei si numai atunci vei intelege ca am avut dreptate

| anamariarot explică (pentru CatalinVictor1985):

Asa e, draga. La douaj' de ani n-ai dinti in gura, esti vai de fundul tau si nu poti manca cu gura inchisa. Tu esti cel care n-a inteles nimic.

| TWD a răspuns:

Pai spune-le celor din jurul tau sa invete sa manance cu gura inchisa ca doar nu.s salbatici.