| anonim_4396 a întrebat:

Nu trebuie sa iti irosesti timpul ca sa citesti asta.E neinteresant.

Ma simt ciudat...,si rau.
E vorba despre scoala,sentimente, jigniri, ei.Ca "orice" adolescenta.Cred.

Scoala.

E un baiat la noi in clasa care se crede destept si are note bune.si toate profesoarele il simpatizeaza..Adica in clasa a 5-a am iesit cuu media 9, 95...Si anul asta (clasa a 6-a, in primul semestru)cu 9, 31.
Faza este ca..atunci cand o profesoara intreaba"Cine are cea mai mare medie in clasa?"el raspunde.:Eu! Termin anul cu media 9, 51.Chiar daca el nu stie de fapt cu ce medie il termina.
La celalalte materii ma descurc, si nu..Nu pot sa spun ca invat mult.Invat din clasa.Cel putin, unele chestii pe care cred ca imi vor folosi in viata.La matematica..Am notele:7, 8,8, 6.si 6 in teza.Da.stiu.Dar la celalalte materii am 9, 10, 8 etc.Citesc bine.Cel mai bine din clasa.

Sentimente.
Eu mereu iubesc dar ma intreb daca si acea persoana chiar ma iubeste cu adevarat...Adica nu pentru, stiti voi, partile corpului.Si aproape toti baietii de care mi-a placut, o placeau pe prietena mea cea mai buna.
Nici nu stiu daca sa vorbesc cu ea sau nu. Dupa cate mi-a facut.

Jigniri.
Sunt unele fete in clasa care ma jignesc.Si doar pe mine. Poate pentru ca eu nu am curajul sa le spun ceea ce simt defapt.Eu vreau sa raman mereu fata timida si retrasa,pentru ca asa imi place.

Daca ati citit pana aici,sper sa nu fiu singuraa cu astfel de probleme.
Apropo,asta a fost doar o scurta parte din ceea ce mi se intampla.
Si,nu, nu sunt o fata din aceea care se supara doar ca sa o bage cineva in seama.
Sunt, eu.

Răspuns Câştigător
| Doub a răspuns:

Hm, esti inca un copil. Esti de abia in clasa a 6-a, trebuie sa te obisnuiesti sa infrunti tot felul de probleme si sa stii sa fii indiferenta cu oamenii care nu merita.
"Scoala"- Nu conteaza notele la scoala. Stii ce conteaza cu adevarat? Ce stii tu. Esti in perioada cand trebuie sa absorbi tot, sa incerci sa intelegi anumite chestii, sa-ti spui creierul la contributie. Nu sa inveti pentru note, ci sa inveti pentru tine si pentru viitorul tau. Notele sunt doar un bonus care iti demonstreaza ca stii. Iti recomand sa citesti, citeste tot ce iti pica in mana, citeste mult si vorbeste cu oamenii de la care ai ce invata.

"Sentimente"- Asa cum spuneam mai sus, esti inca mica. Nu exista "iubire" in adevaratul sens. Ce simti tu, e ceva copilaresc care va trece foarte repede.
"nu pentru partile corpului"- Avand in vedere ca nici ei nu au mai mult de 15 ani, la ce te astepti? Sunt baieti, sunt tineri, nu stiu inca ce vor de la viata. Nu ar trebui sa ai pretentii prea mari de la ei.

"Jigniri"- Invata sa nu pui la suflet, invata sa nu te afecteze nimic. Unii oameni nu realiza ca vorbele dor foarte tare si iti raman imprimate in suflet, dar mno, asa sunt ei. Treci peste.

Nu, nu esti singura cu astfel de probleme, dar viata e si mai naspa de atat, deci trebuie sa inveti sa rezisti. Fii tu mereu si nu te schimba pentru altii. Nu merita.

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Adică tu pui o problemă dar ții să specifici să nu citim. Atunci de ce o mai pui? Fuc.k logic.

| Camelia162004 a răspuns:

Buna! Cred ca ar trebui sa te ti de invatat, sa lasi de o parte vorbele rautacioase. Sa le arati tuturor ca esti o eleva buna, sa le arati ca nu conteaza cum esti, ci ce esti! Iar de acel baiat....nu-l baga in seama! Si despre prietena ta, daca simti ca este o prietena adevarata cu tine, nu te desparti de ea! Lasa baietii! Eu asa vad! Daca ai un iubit de la varsta asta, toata scoala te va jigni! Eu sper ca ti-am fost de ajutor!