supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Nu vi se pare că e cam frig pentru sfârșitul lunii mai?

14 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ba da, dar toate anotimpurile au luat-o razna, clima e in tranzitie/schimbare.

Chiar acum 2 seri am simtit pe pielea mea asta, sperietura vietii, pe la vreo 4 dimineata dormeam ce dormeam si dintr-o data mare vant ce a intrat in camera,, cum dormeam dezvelit m-a luat prin surprindere, m-am trezit si nu exagerez ca vreo 10 minute tremuram intr-un mod ciudat, din cauza frigului am avut niste frisoane incredibile, nu ma puteam controla, de dinti imi era mai mult sa nu-i sparg cand se atingeau ))))

| supadeceapa explică (pentru Drimmero):

Mi se pare ireal, acum o săptămână nu puteam să dorm că îmi era prea cald. Acum stau cu pulover pe mine în casă laughing))). Sunt 5 grade, wtf

| Drimmero a răspuns (pentru supadeceapa):

In fata semineului cu bradul impodobit, a?

Ideea e ca a luat-o razna de tot vremea, e prea brusca trecerea. Ieri de exemplu din nimic s-a pornit o furtuna afara, aici la mine ploua cu piatra. Din cate am vazut e frig si aici, pana-n 10 grade

| supadeceapa explică (pentru Drimmero):

Cam așa laughing. Iarna nu-i zăpada, vara e ca toamna, meh. Ar fi tare să ningă zilele astea, o să pot să zic că le-am văzut pe toate.

| Drimmero a răspuns (pentru supadeceapa):

Da-ti peste gura! Nu te-ai saturat de 3 luni de iarna? daca stai si in zona montana cum ziceai ai chiar mai multe luni de iarna, am ajuns sa urasc din suflet anotimpul asta chiar daca sunt nascut iarna.

| supadeceapa explică (pentru Drimmero):

Ba da, chiar am așteptat mult să vină căldura că simt că-i iarnă de un an laughing. Și eu sunt născută iarna și la fel, înainte mă simțeam mai bine în anotimpul ăsta, mi se părea perfect. Acum mă deprimă, nu știu cum puteam să mă bucur că e întunecat și plouă sau că e frig și ninge. Bleah.

| Drimmero a răspuns (pentru supadeceapa):

Exact asa sunt si eu, ma deprima iarna cel mai mult, sunt meteodependent sau cum s-o zice.

Te simteai bine ca erai mica, erau vacantele alea, sarbatorile care aveau alt farmec pe atunci, ieseai pe afara, te mai jucai cu prietenii, va bateati cu zapada, etc. Ce inca imi place la iarna e mirosul ala de lemne arse din sobe cand merg pe strada. Vara e geniala, e perfecta asa cum e ea, primavara ar fi pe locul 2.

supadeceapa
| supadeceapa explică:

Că ziceam de ninsoare :))

https://www.youtube.com/watch?v=t5P6EFVYHhA

| PainTech a răspuns:

Sincer daca ar incepea sa ninga nu m-ar surprinde.

| gemeni6226 a răspuns:

Ba da, e foarte frig noroc ca imi aduc aminte ca in 1987 cand aveam bilet la mare si atunci l-am cunoscut si pe sotul meu povesteam cu colegele de servici ca voi fi nevoita sa ma duc in cizme la mare asa e de frig.Deci au mai fost friguri si alta data.

| oglindasultanului a răspuns:

Sezonul ploios.

| aumih16 a răspuns:

Pai daca e vremea asta ciudata! ce ai vrea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba daa. E foarte frig, anul asta e asa,, schimbător " adică nici nu stii la ce sa te astepti. Dacă a fost acum ceva zile și -3°C în România, a și înghețat apa(s-a făcut gheață la propriu) e ciudat la fel cum și în Noiembrie 2019 fulgeră afara de zici ca venea o ploaie de aia de vară.

| Raizing a răspuns:

Neata!

,,,Cum sa nu,,,

Treci in oala, la incalzit cu tine, supițo devil) >)