| Anonim234578890 a întrebat:

Nume germane(si fete si baieti) frumoase, dau funda!
Nu vreau un copy paste de pe google, vreau niste nume frumoase!

8 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Dar ce are Google de nu-l folosesti?
Fiecare are preferintele sale.

| Anonim234578890 explică (pentru LPCTSTR):

Il folosesc laughing
Dar nu vreau o lista copiata, ca asa gasesc si eu, vreau ceva selectat, parerile altora

| RAY a răspuns (pentru Anonim234578890):

Dar stii ca esti pe un site Romanesc nu? desi de unde naiba sa stie romanii nume germane, e ca si cum ai intreba un German de nume Romanesti

| RAY a răspuns (pentru LPCTSTR):

Omul crede ca toti Romanii stiu nume Germane, hai ca engleze din filme dar germane

| Anonim234578890 explică (pentru RAY):

Haha laughing
Deci tu chiar nu intelegi, NU VREAU UN COPY PASTE, VREAU CA PERSOANA CE RASPUNDE AICI SA ALEAGA DE ORIUNDE DIN TOT INTERNETUL NUME GERMANE CARE II PLAC SI SA VINA AICI SA MI LE SCRIE SI MIE! NU LA GRAMADA, CEVA "ALES" ASA, dar normal, cum e romanul negativist de fel si cauta raul in orice il gaseste, nu ti-a cerut nimeni(si nimanui altcuiva) sa vii cu nume germane din capul tau, ca e logic ca nu o sa stii
Si nu ca ar fi imposibil, de ce sa nu stie romanii nume germane?! Unii poate locuiesc/au locuit in Germania, unii fac/au facut limba germana(cum am facut si eu in scoala), altii poate au o pasiune pentru filmele nemtesti si involuntar(sau voluntar) au retinut numele personajelor( mai ales daca au un personaj preferat)
No, hai, e asa de greu sa iei in calcul mai multe posibilitati?
Ca o gluma proasta intr-un momemt prost: imi pare rau ca i-am considerat asa de inteligenti pe romani, de acum promit ca nu o sa ma mai astept la acte de inteligenta din partea romanilor, pentru tine!

| RAY a răspuns (pentru Anonim234578890):

Nu e vorba de inteligenta si de faptul ca nu cunosti, la scoala eu nu am invatat nume engleze sau franceze

| Anonim234578890 explică (pentru RAY):

Pai nici eu!
Nici macar nu am zis asta, am zis" AM FACUT GERMANA"
Si nu, nu e vorba de intelogenta, am zis ca e o GLUMA

| wpetterssone a răspuns:

De băieți: Tim, Oliver, Daniel, Klaus, Felix, Alexander, Hermann, Christian, Roland, Manuel, Herbert, Martin, Adolf, Leopold, Steffen, Uli, Andreas, Corvin, Martin, Dominik, Franz, Helmut, Arthur, Patrick, Sebastian, Tobias, Max, Kai, Finn, Lasse, Gerd, Benjamin, Georg, Walter, Wolfgang, Lukas, Jürgen, Marco, Bernd, Peter, Christof, Maximilian, Moritz, Lorenz, Andre, Joachim, Jannik, Jonas, David, Willi, Severin, Hugo, Karl, Ralf, Simon, Veit, Reiko, Günther, Sven, Alois, Justus, Paul, Claudio, Benedikt, Petrick, Camilio, Wilhelm, Olaf, Lothar, Sepp, Kevin, Hansjoerg, Jan, Axel, Matthias, Pascal, Friedlhelm, Jakob, Horst, Marc, Kilian, Ludwig, Amadeus, Manfred, Leo, Ron, quirin, Fabian, Hannes, Mike, Johannes, Siegbert, Justin, Harald, Ralph, Aaron, Danny, Philipp, Eckhard, Ewald, Julian, Pepe, Clemens, Nikolaus, Hias, Ingo.
Nume de fete: Ann, Kristin, Katharina, Nathalie, Eva, Vera, Lia, Nancy, Jasmin, Celina, Joanna, Gianina, Selina, Maria, Michelle, Leoni, Sophia, Ulrike, Lilly, Laura, Cindy, Nicole, Antonia, Lucienne, Franziska, Tia, Sandra, Henriette, Pia, Angelika, Arantxa, Josephin, Magdalena, Jolina, Heidi, Birgit, Lea, Svenja, Veronika.