| anonim_4396 a întrebat:

O dată pe lună mă duc la bunici să mănânc și îmi este rușine să dau ochii cu bunicul meu(îmi este frică că o să mă certe). Cum să depășesc această frică? Cu bunica n-am treabă, dar bunicului nu-i spun mai mult decât" Salut!"

4 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Pai de ce te-ar certa? Ce ai făcut?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce te-ar certa? Ai făcut ceva boacăne repetate la țară sau este el o fire mai ursuză, temperamentală, care se aprinde din orice?

| pufulescu0o a răspuns:

Pai spune-ne si de ce te cearta bunicul? Din senin asa nu imi vine sa cred.

| Geass1 a răspuns:

Și ce se întâmplă dacă te ceartă?
Știi povestea aia cu dropul de sare?
Cred că primul pas e să răspunzi la prima întrebare.