| BlueFox a întrebat:

am 13 ani si locuiesc doar cu bunica mea si bunicul meu. Vrem sa cumparam un cuptor nou de pe Altex, dar bunici mei nu pot sa comande, astfel trebuie eu sa comand. Va rog frumos sa imi spuneți ce trebuie sa fac ca sa plasez o comanda, (platesc cu cardul bunicului), si cand ajunge courierul ce trebuie sa-i spun soferului, si daca mai trebuie ceva.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Poți sa comanzi pe numele tău sau pe numele bunicului. Pe curier îl doare undeva cine a plasat comanda și cine o primește atâta timp cât își primeste el banii. Am comandat de multe ori de la Altex și nu te întreabă nimic. Plasezi comanda pe site si in 2 zile îți vine produsul acasă, îl platesti si gata. Nu te încurca cu transfer online și alte chestii (ca ziceai ceva de card). Dacă ai bani pe card, scoate cât ai nevoie și platesti la livrare.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauti cuptorul, apesi pe "Adauga in cos", apoi in dreapta sus e o iconita cu un cos d-ala de cumparaturi scrie "Cosul meu", apesi acolo, "Vezi cosul", apoi ai un buton mai jos "Adauga datele de facturare" si urmezi pasii tot asa.
Cand vine, va trebuie sa ii arati buletinul pe numele care ai dat comanda.
Vezi ca va costa mai mult transportul.

| Vassii a răspuns:

Poți merge pe jos până la Altex și să vorbești cu cineva de acolo să te ajute să cumperi cuptorul și să-l trimită la tine acasă, să iei cu tine pe cineva mai mare că sa completeze/plătească cu cardul bunicului. Roagă frumos pe cineva sau să mergi la Altex sau să mergi bunicii tăi. Nu încerca să faci singur!

| NevermindXEXEXD a răspuns:

Cei de la Altex au si magazine fizice, te poti duce intr-un magazin cu buncii tai si sa il luati pentru a evita chestii de genul: a baga datele personale gresit, adresa etc