| chiftelutacrocanta a întrebat:

O persoana care si-a pierdut memoria dupa un accident sau o persoana care si-a pierdut memoria din cauza bolii Alzheimer, mai simte senzatia de dor cand se uita peste pozele persoanei pe care a iubit-o un timp indelungat si de care i-a fost dor inainte de a-si pierde memoria?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E greu de spus, depinde de gravitatea acelei lovituri fizice si de legatura emotionala, dar parinti nu cred ca i uiti usor sau o persoana care ai iubito mult

| JetBlueJet a răspuns:

CRED ca nu mai simte nimic pentru persoana respectiva.

Răspuns utilizator avertizat
| JetBlueJet a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Nu cred ca s-ar mai indragosti.
Am gasit pe wikipedia ca apare imposibilitatea de a recunoaste, identifica si denumi obiecte uzuale.Ma cam induce in eroare... straight face Ca vad ca nu spune nimic de oameni.Probabil ca oamenii nu-i uita asa repede, mai ales cei cu care a fost o perioada de timp mai indelungata in compania lor.
Poate ca si-ar aminti ca a fost marea lui iubire (Am zis poate).Sau i s-ar parea cunoscuta dar nu si-ar aduce aminte de ce.
thinking