| Elen2212 a întrebat:

O sa încep prin a spune ca sunt o persoana foarte calduroasa si ca pot cu ușurință sa port un tricou pe sub geaca in timpul iernii.
Cu toții stim ca acum pe timp de "coroanavirus" la intrarea in diferite magazine ne este luata temeperarura iar daca este peste 37, 3 nu esti lasat sa intri.
Si aici intervine problema mea. Pana in luna iunie nu am avut probleme, dar o data cu inceperea caldurilor am avut neplacuta surprindere sa nu fiu lasata sa intru in magazin. Va dați seama ca am încercat sa le explic portarilor ca e doar de la căldură sau sa-i rog sa ma lase 10 minute sa astept la racoare, dar de cele mai multe ori am fost refuzata si trimisa afara.
Vreau sa știu daca mai sunt persoane care au fost in aceasta situație si cum au procedat. Mulțumesc

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inainte sa intrii in magazin, stai la umbra 10 minute, sa te racoresti.
Totodata, imbraca-te subtire, cu bluza lejera si maneca scurta, short, etc.
Mai poti folosi si o umbrela, daca este soare puternic, sa nu-ti incalzeasca tare corpul.

| Sofer a răspuns:

Încearcă sa te răcorești. Sa nu mai fi asa calda.

| Reghqen a răspuns:

Încearcă să te îmbraci cât mai lejer posibil, fa un duș cu apă rece, poartă o șapcă în cap să nu te ardă soarele prea mult la cap, iar înainte să întrii în magazin stai undeva la răcoare câteva minute. Totodată, ai putea să consulți și medicul tău de familie, să te visiteze puțin pentru ca nu prea este normal să ai o temperatură corporală așa ridicată.

| Silwian a răspuns:

Cu putina gheata inainte de a intra in magazin...rezolvi problema!)))

| BestHelper105 a răspuns:

E posibil sa fie din cauza ca esti fierbinte rrrrrrr~~~~~~~
nu, hehe, glumesc happy
nu este vina gardienilor, ci a legii. pot sa gresesc, dar medicul poate sa iti scrie un fel de "scutire" pentru treaba asta.