| LoOvE a întrebat:

Oare cum au fost construite piramidele? Si mai ales de cine? Extraterestii thinking

4 răspunsuri:
| andrei a răspuns:

La fel cum sunt construite si blocurile de azi, doar ca atunci nu se puteau construi in vertical asa drept cum e azi si era nevoie de o baza oarte lata pentru a inalta. Cu cat baza era mai lata cu atat era mai inalta si cladirea respectiva. Au fost construite de oameni.

| Brâncuşi a răspuns:

Am vazut odata un documentar, oricum nu le-au construit animalele, erau ceva gen maiasi parca, chiar nu stiu de ce sa spun daca nu am nici cea mai vaga idee dar stiu oricum sa nu sunt extrateresti aia au construit doar shaorma, stai linistithappy.

| Azµre a răspuns:

Au fost contruite de oameni.
S-au făcut rampe de nisip pe care s-au urcat blocurile de piatră, pe role făcute din trunchiuri de copac, blocurile de piatră au fost aduse pe Nil, folosind plute imense. Cam atât ce să îți mai zic. Vezi și tu pe Google.

| JnY a răspuns:

Ce gluma!laughing