| maria asta ` te iubeste ma ! ;x a întrebat:

Oare de ce lumea poate sa te urasca. eu sunt fata. ca oricare alta ...nu sunt figuranta si nu mint pentru ca eu nu suport figurantele, fitoasele etc sunt darnica cu totata lumea si nu spun asa numa sa ma aflu in treaba. dar pe mine totata lumea ma uraste, profesorii, >colegii,-- prietenii : pe care nu ii am [i-am avut candva si m-au abndonat pentru altcineva mai important [ am avut o prietena buna foarte buna dar e plecata din tara iar cand vine aici.numa ma saluta.si in rest iese cu o fata afara. cand mai ies afara cu niste fete. si vin baieti pe acolo. tot timpu pe ele le intreaba ce fac, ca sunt frumoase, le i-au de umar. si eu ma simt in plus dar de mine numa isi bat joc crying si intotdeauna poate chiar il intreb pe Dumnezeu de ce poata sa-mi faca asta. de pe la 12 ani pentru mine viata nu mai are rost. imi doresc sa mi se sfarseasca viata ...sau ar mai conta. dar numa daca as trece de la 12 ani la 22, sa am familia mia si copilul meu. dar pana atunci as indura foarte multe din partea tuturor.eu nu m-as teme niciodata de moarte. inca chiar imi doresc sa mor. si sa stiti ca pentru voi este o poveste pe care o cititi dar mai tarziu o uitati. dar pentru mine aceasta poveste nu va disparea niciodata! voi ce credeti despre viata. stiu acum ca toti o sa spuneti ca vai e frumoasa. dar hai sa fim sinceri!

10 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Http://www.trilulilu.ro/georgerdv/ec6546ecd4b93a :)
mie imi place :) sper sa te ajute cu ceva si sa intelegi :)

crede-ma imi dau lacrimile :(( da stiu e greu. si eu am 12 ani :), dar sa stii ca viata e frumoasa :) si sunt sincera;) e grea, foarte grea, dar e frumoasa;)
nu cred ca toti te urasc :) ti se pare;) si chiar daca toti te-ar uri cu siguranta cineva acolo sus te iubeste;) si multumeste-i, multumeste-i pentru tot, pentru viata asta grea pe care o ai, multumeste-i :) poate zici ca-s nebuna;)), dar sa stii ca este doar incercare, o perioada grea a vetii peste care trebuie sa treci;), probabil e devreme, mult prea devreme pentru tine si e adevarat ca e foarte greu ca la varsta de 12 ani sa nu ai prieteni :) sa ii auzi pe toti povestind ca e foarte usor sa-ti faci prieteni, iar tu sa te intrebi ca de ce nu ai :-/ si sa crezi ca toata lumea te uraste :)
gandeste-te ca tu nu ai prieteni si consideri ca viata e grea si urata :), dar gandeste-te o clipa la cei care si-au pierdut familia, la cei care nu mai au pe nimen, care stau pe strazi si totusi spera la o viata mai buna...
nu poti spune ca de la 12 ani viata nu mai are rost :), incearca sa
inveti mai bine la scoala, sa incerci sa-ti formezi o cariera, gandeste-te ca vei ajunge totusi la varsta de 22 de ani si o sa ai si familie :) nu trebuie neaparat sa sari peste perioada asta a adolescentei, chiar daca e grea, e frumoasa;)
si nu esti chiar faraprieteni, ai spus ca mai iesi cu niste fete :), probabil baietii nu-ti fac si tie complimente pentru a esti mai retrasa, invata sa comunici mai mult sa fi mai sociabila;) si pana la urma nu ai nevoie de complimente;) ar trebui tu sa te consideri frumoasa si inteligenta si sa fi sigura pe tine, cum vrei sa te dai batuta asa? invata sa lupti, chiar daca nu e usor si sa te ambitionezi singura, gadeste-te ca alte fete probabil ca ele sunt mai bagate in seama si au mai multi prieteni, dar tu chiar daca nu ai reusesti sa treci peste si esti o persoana puternica :)
trebuie sa ai curaj sa traiesti, nu sa mori! sa stii ca nu esti considerata curajoasa daca te sinucizi :) nu stiu cat de credincioasa esti, dar este un pacat foarte mare, cel mai mare pacat :) probabil nu realizezi ce zici? :-/ e bine ca nu ti-e frica de moarte, dar in nici un caz sa te omori!;) pierzi tot, si lasi in urma multe lucruri frumoasa si multe persoane care iti vor duce lipsa;) http://www.trilulilu.ro/georgerdv/11f7559f6256b1

spuneai ca pentru noi este doar o poveste, sa stii ca pentru mine nu este doar o poveste :) imi pare rau ca treci prin asta si imi dau seama cat suferi, dar nu pai spune ca nu va disparea niciodata;) sa fim sinceri o sa ajungi al liceu si acolo intalnesti alti copii, iti poti face prieteni;) daca doar asta este problema ta ca nu ai f multi prieteni, bucura-te ca ai unde sa traiesti, bucura-te ca familia iti estea laturi de tine si esti sanatoasa;)
eu cred ca viata e frumoasa;) si trebuie sa o traim la maxim si sa ne bucuram de fiecare moment, indiferent daca este urat sau frumos, iar din intamplarile grele prin care trecem sa invatam cate ceva, iar din cele frumoase sa ramanem cu o amintire care sa ne faca mereu sa zambim :)

| paramore a răspuns:

Nu mai spune niciodata asa, viata e frumoasa si merita traita, pe tine nu te apreciaza persoanele care nu te merita, crede-ma...am observat si eu ca in ziua de azi esti mai bagat in seama dk minti si iei in ras pe toti, dar u nu-ti schimba comportamentul, e doar o perioada aiurea, si eu am treqt prin asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ura exista pretutindeni, nu vom scapa nici cand de eawinking. Daca visezi la un lucru imposibil, iti pierzi timpul cu niste idei desarte.
Incearca sa te resemnezi, este anturajul tau. De tine depinde tot. Oricand poti pune punct. Este o zicala pe care ne-o zice mereu profesorul de geografie:,, singura modalitate prin care te poti pune cu postul este sa devii unul de-al lui``.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferent de gandurile tale de acum, sa stii ca viata merita traita. Mai tarziu, cei care ti-au intors spatele, te vor cauta, intr-un fel sau altul. Cum vei reactiona in momentul ala, depinde de tine. Dar eu sunt de parere ca mana intinsa a doua oara deja incepe sa miroasa a... stii tu ce. Deci, gandeste pozitiv, fii ceea ce vrei sa fi, nu-ti modela comportamentul dupa "trend". O sa ai de castigat, mai mult decat te poti gandi. Sa tii minte un singur lucru: TRAIESTI PRINTRE OAMENI, NU PENTRU EI! Ar fi bine sa traiesti doar pentru cei pe care-i iubesti cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca viata e dura, dar nu trebuie sa o urasti, asa e ea e grea, nici eu nu ma simt prea bine cu ea dar o traes asa cum este nu am prieteni si eu cred ca toti ma urask dar ce sa fac eu incerc sa ridic capu sus ...incearca si tu, esi afara si ridica capu nu vorbi cu cei care crezi ca te dispretuesk cauitatio alti prieteni care sa te ajute sa invingi tristetea! DACA VREI SA MAI VB CU MINE SCRIEMI! EU TE INTELEG

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau ce gandesti dar este si realitate in aceas situatie sunt si eu. adresa mea este:yahoo@euugeneuu.it

| bursuc a răspuns:

Depinde de situatia fiecaruia, iar u te plangi ca esti darnica dar toata lumea te uraste dar te-ai gandit vreodata ca nu trebuie sa dai tot timpul din buzunar ci mai trebuie sa dai si din gura sa-ti mai spui si u parerea, eu unul nu te cunosc dar din ce scrii inteleg ca nu esti prea increzatoare in tine ci in altii si de aceea poate te urasc, incearca sa te afirmi si u fii mai tupeista mai curajoasa si nu te mai plange atata ca nimeni nu are o viata usoara, toata lumea se chinuie sa traiasca intr-un fel sau altul, eu am 19 ani si deja imi fac mincare singur nu stiu cat de grozav pare asta dar pentru ca am incredere in mine imi iese chiar foarte buna si nu stau cu cartea cu retete in fata pentru ca am incredere in gusturile mele, intelegi ce vreau sa zic? nu ma plang si imi traiesc viata asa cum e, nu e chiar asa de grea dar pana la 15 ani aveam doar doi prieteni foarte buni nimic mai mult deci parerea mea este, sa treci peste asta ca nu esti singura, fiecare trece prin astfel de momente dar depinde de fiecare.acei baieti vor doar actiune ca atunci cand esti tanar numa asta iti trece prin cap dar vine si momentul cand trebuie sa faci o alegere importanta pentru tine iar u o sa te gandesti la altii sa le fie lor bine dar nu tot timpul trebuie sa fie asa deci ia atitudine! nu mai fii asa, schimba-te! (parerea mea)

| maria asta ` te iubeste ma ! ;x explică:

Ati avut dreptate! acum imi traiesc viata din plin si nu am spus`o poate ca nu imi doresc atunci eram cu momentele mele grele. mai am si acum. dar ma fac ca nu le vad si trec nepasatoare! multumesc la toata lumea pentru ca ma intelegetiwinkingstraight face

| maria asta ` te iubeste ma ! ;x explică:

Si nici nu stiu ce raspuns castigator sa aleg pentru ca toti m-ati ajutat si mi-ati dat sfaturi ft buneee... multumesc!