| razadeluna a întrebat:

Oare dupa ce moare cineva, sufletul sau poate sa ne vada si sa ne observe pe noi cei ce suntem aici pe pamant, chiar si atunci cand e in rai sau unde o fi? ce credeti?

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sper sa nu existe asa ceva. E groaznic sa fi mort si sa vezi cum altii sufera dupa tineI don't want to see

April
| April a răspuns:

Se pare ca exista marturii despre aceasta probabilitate; daca te intereseaza problema iti recomand cartea "Destinul sufletelor "de Michael Newton aparuta la editura Cartea Daath.Autorul,hipnoterapeut, este considerat un pionier al dezlegarii misterelor vietii noastre in lumea spiritelor. Lectura acestei carti este una interesanta si incitanta.

| Arthur a răspuns:

Cei care au trecut prin experienţe extra corporale cu ocazia unor intervenţii chirurgicale, au descris posibilitatea reală de a exista această posibilitate.

| gigiro a răspuns:

Din pacte, primul sot mi-a murit foarte tanar. In acel moment al vietii mele, nu stiam mai nimic despre moarte, obiceiuri, etc. A fost un mare soc pentru mine si copilul meu. Nu stiu daca numai mie sau tuturor li s-au intamplat niste fapte, pe care nici acum, dupa multi ani nu mi le pot explica.Este o succesiune de evenimente, ca si cum sunt scrise undeva si trebuie sa se petreaca. Nu vreau sa intru in amanunte, dar cred, acum, ca daca sufletul persoanei doreste sa se intoarca pe pamant, o face. Daca nu, nu.Cred de asemenea ca daca moartea a fost o usurare pentru persoana respectiva, nu se mai intoarce printre noi in forma spirituala. Sotul meu mi-a spus razand, ca vrea sa doarma si a plecat.Pana nu l-am inmormantat, il simteam prezent si parca ma ghida si indruma ce trebuie sa fac. Dupa aceea, ori de cate ori aveam ceva de facut, mai important, parca il simteam langa mine si-mi spunea pe ce drum s-o apuc.cand lucrurile s-au linistit, nu a mai aparut in viata mea, doar in ganduri.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Rabdare...

| BuBuLyNa a răspuns:

Eu zic sa incerci laughing glumeam numeni nu stie fiecare om are cate o parere pe care sa o asculti? unii zic ca vad fantome si chestii de astea si ca li se misca cartile, masa, scaunele etc. altii zic ca nu e adevarat pentru ca nu au vazut pe cine sa crezi? fiecare cu parerea lui. tu crezi ce vrei, noi ce vrem si asta este lumea ca doar nu esti obligat(a) sa crezi ce zice vecinu(de ex)

| unu a răspuns:

Neah, n-au timp de tras cu ochiul. Cei din iad stau in cazane cu smoala, iar cei din rai sunt ocupati toata ziua cu slujirea lui dumnezeu.
@BitterSweet: d p v medical, aceste experiente sunt halucinatii provocate de creierul care nu mai functioneaza normal in lipsa oxigenului.

| gabryel a răspuns:

Opa... deci stie tata ce golan am ajuns...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce-i posibil, am citit multe articole de genul asta, eu cred ca da.happy