| bigdady a întrebat:

Oare exista o natie mai proasta ca americanii?
http://www.libertatea.ro/......85747.html

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De ce generalizezi atata, americanii nu-s oameni(termenul de natie nu este tocmai corect, mai ales privind SUA, vezi definitia natiunii) mai prosti decat altii si nici mai cu mot, peste tot exista si unele aberatii juridice, cum este si cea indicata de tine, precum si judecatori care sunt mai catolici decat Papa.
Oricum nu cred ca pedeapsa o sa ramana asa, precis o sa fie mult redusa in caile de atac, ori chiar o sa fie achitata persoana.
Numai bine!

| cornel a răspuns:

Asa sunt legile acolo, drasticehappy

tu nu vezi in Romania cate mite se dau.

| Zenithf a răspuns:

Fara cuvinte... straight face

| `KiddO` a răspuns:

Americanii nu's prosti deloc! Sunt doar severi! Sau mai au si ei scapari! Apropo... Uita-te intai la noi (romanii)! straight face