| Joker3134 a întrebat:

Oare sunt oameni care trec peste mai multe depresii intr-o viață? Gen 5?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Desigur ca sunt momente depresive in viata,iti moare mama, tatal, sotia, copii, un prieten =asta e ceva normal vs sa te simti mereu depresiv =depresie cronica nu te scapa nimic de ia, ajungi la sinucidere intr-un final, un nivel mic de serotonina in creier e cauza

| Violleta2022 a răspuns:

Atunci nu se poate vorbi de 5 depresii, ci de una singura, care tine de ani de zile si nu s-a vindecat niciodata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Celcestietot a răspuns:

Da, depresiile de cauze diferite pot crește numărul sau cele ale aceleiași cauze, dar trebuie sa aibă loc în perioade diferite de timp.