| DracuIa a întrebat:

Serios acum, ma tot intreb, oare cat % din oameni realizeaza care e scopul lor in viata...

10 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Putini, majoritatea nici nu se gandesc la lucrul asta si se duc cu turma pentru ca e ''normal''.

Răspuns utilizator avertizat
| Sn4k3 a răspuns (pentru DracuIa):

Mda, trist sa vezi asa viata ca pe un lucru neimportant si sa nu-ti pese ce faci in ea si cum trece.

Răspuns utilizator avertizat
| Hammurabi a răspuns:

Întrebarea ta chiar mi-a stârnit interesul.
De ce e neapărată nevoie să ai un scop în viață?
Eu nu am nici un scop și nici nu îmi doresc unul. Îmi trăiesc viața și mă bucur de ea.
Nu sunt nici mândru, nici invidios, nici egoist. Dacă pot să fac un bine sau să ajut pe cineva, o fac. Dar nu pentru a bifa asta în carnețel, ci doar pentru că, câteodată (recunosc, nu întotdeauna) îmi place să aduc bucurie altora.
Explică-mi ce înseamnă și de ce ar trebui să am un anume scop în viață?
Cu ce m-ar face asta mai "uman"?

Răspuns utilizator avertizat
| Hammurabi a răspuns:

Ok. Şi dacă eu mi-aş alege ca scop în viață "Să-mi trăiesc viața cum îmi place, să mă bucur cât mai mult de ea şi să fiu fericit".
Ăsta ar fi un scop egoist?

Răspuns utilizator avertizat
| Lioana a răspuns:

Scopul si-l alege fiecare deci toti sunt conștienți de scopul lor, in cazul in care au unul.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Tu ce scop ai în viață?