| Editzelu a întrebat:

In viata asta am vazut tot felul de oameni insa unii chair ma uimesc.Vad in jurul meu multe chestii ba mai grele, ba mai urate care te doboara,sentimente,suparari,intristari,ispite,durere,str es,depresii si tot felul,oameni rai,nebuni,pierduti,unii ba se chinuie prin pace,rabdare,credinta multa sau mai stiu eu ce sa gaseasca un echilibru si de abia daca reusesc insa unii oameni sunt pur si simplu parca perfecti din nastere si o tin asa toata viata,nu fac nimic altceva decat sa-si traiasca viata si lasa totul de la sine si le merge totul perfect,nu se supara,iarta usor,sunt oameni buni,liberi,deschisi,fericiti,nu se streseaza,nu se tem de nimic,rad mai tot timpul,nu cauta fericirea,sunt energici,calmi, reusesc orice isi propun sa faca, trec peste orice si pur si simplu sunt oameni foarte simpli care doar isi traiesc viata.
As vrea si eu sa stiu care e secretul lor? E vreunul din voi asa?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și ei au o grămadă de probleme, doar că nu o arată. E ușor să aruncăm zâmbete false și stropi de optimism prin jur.

| Scorpions13 a răspuns:

Uite reteta este testata :
1 iubeste-L pe Dumnezeu si pe aproapele tău ca pe tine insuti si pe dusmani.
2 invata, daruieste, iubeste, ordinea o alegi tu si când spun iubire nu înseamnă sex, cunosc oameni care nu au făcut sex pana la căsătorie si au fost fericiti si nu frustati cum ai crede.
3 fa fapte bune si investeste in ceea ce contează si nu mă refer la case masini afaceri deoarece nimic nu e vesnic, dar orice fapta buna nu rămâne niciodată uitata.
4 Fie el pion ori rege tot înapoi in cutie va merge. O sa fii împlinită si fericita pe tot parcursul vietii mai ales daca iti gasesti si o persoana pe aceiasi inima cu tine.
Sper sa iei ceva din acest comentariu si daca o sa faci ceva din asta si o sa fii supărată sa îmi scrii la id: cipyonly

| Afrikanu a răspuns:

Ma mi-ar place si mie genul asta de viata care o spui tu, sincer, dar cred ca secretul lor e optimismul, gandirea pozitiva, iar la ceilalti probabil au fuferit cand au fost tineri si asta ii afecteaza toata viata.