| anonim_4396 a întrebat:

OFER FUNDA! Buna! Acum 2 zile a fost premierea de sfarsit de an. Dupa asta am fost cu clasa la o pizza.Profitand ca parinti sunt plecati cativa dintre colegi au venit pe la mine acasa si am cam cotrobait pe acolo lucru pe care mama nu il prea accepta. O vecina ne-a auzit si a sunat-o imediat pe mama.Mama m-a sunat imediat iar din intamplare o colega era langa telefon si a raspuns va dati seama ca mama a inceput sa ma certe la telefon deoarece mi-a dat o conditie daca vreau sa vin cu colegi acasa sa stam pe afara si sa ne jucam pe acolo.Am iesit imediat din casa sperand ca parinti nu vor veni acasa dar tata a sunat la telefon cat timp eu eram la telefon vecina le-a spus prietenilor mei sa plece iar cand eu am ajuns jos vecina mi-a spus ca au plecat. Din pacate merg la vecina mea pentru pregatire la lb. engleza.Maine luni 14 iunie merg la ea si as vrea o versiune a acestei intamplari pentru. am-i lasa vecina cu gira cascata.Va rog mult dati-mi raspunsuri pana pe 14 iunie la ora 15:30.

Răspuns Câştigător
| Didi14 a răspuns:

Paramore cred ca ai intr-un fel drepatate. Dar nu, nu e bine sa minta, mai bine spune adevarul.

Succes!

Daca vei spune adevarul va iesi bine, daca alegi calea cu minciuna ai grija ca vecina te va lua la intrebari astfel incat sa te zapaceasca si sa iti arate ca o minti.Ai mare grija!

6 răspunsuri:
| gabriela a răspuns:

Daca vei minti acum...va deveni obisnuinta. Fi sincer, cere iertare... spune ca nu se va mai intampla. si cu siguranta vei fi iertat pentru sinceritatea ta.

| paramore a răspuns:

Pai inventeaza si u ceva de genul ca au treqt doar asa ca ai uitat ceva si le-ai oferit un pahar de suc... dar mi se pare ca parintii tai sunt km severistraight faceori voi sunteti asa rai, ceea ce nu credhee hee

| paramore a răspuns:

laughingesti tare, pe bunelaughingdar pn la urma dk parintii tai te-au crezut asta e important, la vecina ta zi-i ceva ce iti trece prin cap, doar n-o fi ea cine stie ce detectivthinking o sa ramana moarta in porumbi povestea astaoh go on

| KellyGreen a răspuns:

Pe parinti i-am cam mintit si a mers dar vecina e cu totul alta persoana.Eu va cer o minciuna nu mai spuneti va rog ca e mai bine sa spun adevarul.

| KellyGreen a răspuns:

Multumesc tuturor mai astept pana la 15:30 si dau funda. Apropo o sa dau tuturor un 'Folositor' sau 'Inteligent' dupa caz.Pana acum in lupta pentru funda sunt paramore si Didi14.

Cred ca cel mai bine ar fi sa spui adevarul...esti ce-a mai usoara cale