| Nyya a întrebat:

Am o problema. Am sunat-o pe mama de vreo 3 ori si de fiecare data (imediat dupa ce formam numarul) aparea casuta vocala. Dupa aceea mama vine acasa si spune ca nu am sunat-o. Ce s-a intamplat de fapt? De ce nu a primit apelurile? Va rog explicati ca sa-i arat deoarece eu am fost dupa aceea la o vecina si mama sunase dar eu nu eram acasa (eram la vecina de langa care este si matusa mea... ) si cica,, am complotat " cu ea, eu fiind, cica, "altundeva".

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Spune-i să-și verifice căsuța vocală. Dar totuși, tu puteai să suni din casă sau din șanț, e nerelevant

| GabiDumitrescu a răspuns:

Exista posibilitatea ca telefonul ei sa aiba probleme. Mai patesc asa cu taica-meu uneori.

| PersonajFictiv a răspuns:

Din cate stiu, atunci cand te prinde casuta vocala apare acolo la durata apelulului cateva secunde, arata-i ca ai apelat-o si te-a prins casuta vocala, dovedesti ca ai sunat-o aratandu-i durata acelui apel.
Verifica numarul ei, poate e scris incorect.
Sun-o in prezenta ei sa vezi daca suna.
Nu a primit probabil pentru ca nu avea semnal sau o probleme cu sim-ul.

| Evolution a răspuns:

Pot fi multe cauze, se mai intampla uneori din cauza telefonului / semnalului.
Data viitoare poti sa ii dai un sms de exemplu.
Succes!