| AwakenTheMonster a întrebat:

Ok, concursul era deja o mizerie. Dar credeţi că ăsta trebuie lăsat să participe la preselecţii? Adică, drace, e un găinaţ. Pe ce reguli se acceptă concurenţii?
http://www.realitatea.net/......17885.html

12 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Pai...e dreptul lui sa participe. Ajunge la Malmo doar daca primeste cele mai multe voturi.Nu le va primi, bineinteles (nu e o melodie prea grozava), dar are dreptul sa participe ca orice om.

| Wøodenpints a răspuns:

Deja am văzut mult prea multe mizerii la concursul ăla, încât consider că pentru cineva care mai are cât de cât treabă cu muzica, ar fi o jignire să fie pus în situaţia de a participa la căcatul ăla.
Este ca şi cum ai pune un boxer să se bată cu o babă, un copil mic şi unu în scaun cu rotile. S-ar simţi prost ştiind ce concurenţă are.

| AwakenTheMonster explică (pentru Wøodenpints):

Din câte am înţeles, cred că şi Trooper voia să participe. Acum, că au ajuns în finala aia sau n-au mai participat deloc, habar n-am.
Şi că tot veni vorba; Lordi, atunci, când house-ul ăla ca pişatul amar era în floare, au câştigat. Şi nu cred că n-au treabă cu muzica. Dar, mă rog, a fost un caz unicat în concursul ăla.

| Wøodenpints a răspuns (pentru AwakenTheMonster):

Lordi cu câştigat prin 2006 parcă. Atunci să zicem că încă mai prezenta o umbră de interes pentru cineva care cânta bine. În trecut, au mai fost care au participat şi/sau câştigat cu melodii chiar ok.
Prin anii '70 tin minte că a câştigat ABBA cu Waterloo.

Dar în prezent, la ce mizerii găseşti acolo, nu cred că vreo trupă bună ar dori să concureze cu ăia.

| Delicacy a răspuns:

Dacă e o mizerie de ce te uiţi? laughing
Şi regulile sunt foarte simple: popularitate, puţine versuri, aceeaşi linie melodică pe un ritm alert şi câteva dansatoare la barăthinking

| AwakenTheMonster explică (pentru Delicacy):

Nu am zis că mă uit. Anul trecut, până când nu am aprins televizorul la apariţia Mandingăi, nici nu ştiam că aia reprezintă România.
Acum, însă, am căutat, din curiozitate. Voiam să ştiu dacă Trooper participă ori ba.
Şi e ca şi cum ai spune :,, Dacă nu-ţi plac ochii tăi, de ce nu îi scoţi? ". Dădeam peste videoclipuri de la Eurovision, oricum.

| Delicacy a răspuns (pentru AwakenTheMonster):

Sper că ai dat şi peste ăsta...
http://www.youtube.com/watch?v=lLde54PKaZE

| AwakenTheMonster explică (pentru Delicacy):

Nu ştiam că au participat şi ei. laughing
Au câştigat?

| Delicacy a răspuns (pentru AwakenTheMonster):

Dar nu au participat.Au cântat doar în deschiderelaughing

| Pufiiiiiii a răspuns:

Nu-mi vine sa cred ca jegul asta vrea sa se faca de ras si in europa, nu numai romania.Bine ca sunt totusi pe lume si oameni care mai fac muzica nedestinata cocalarilor nespalati.

| AwakenTheMonster explică (pentru Pufiiiiiii):

Dar tu ce asculţi? thinking

| Pufiiiiiii a răspuns (pentru AwakenTheMonster):

Ce ascult? De toate,in afara de manele, porcarii ca house, dubstep, sau muzica mult prea comerciala. Uite, poate am fost cam dura in raspunsul anteriorlaughingdar m-am saturat de manelistii astia ce se cred zei.