| UatDăFac a întrebat:

Ok.deci chestia asta m`a chinuit ceva vreme asa ca va intreb si pe voi : 60 de secunde nu inseamna 1 minut?
Deci. 1 (minut) + 1 (minut) = 2 (minute), dar 60 (secunde) + 60 (secunde) = 1:20 (un minut si 20 de secunde) o. O

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Greșit. 60 secunde + 60 secunde = 120 secunde = 2 minute.
Baftă!

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Păi zici că 60 de secunde înseamnă un minut, cum să însemne 120 de secunde un minut și 20 de secunde? Ce, un minut are 100 de secunde? straight face

120 de secunde = 2 minute (60 minute + 60 minute) straight face

Baftă

| PetreConstanta a răspuns:

Bravo - sa vii sa iti dau diploma - esti tare

| o0Adri0o a răspuns:

Nu, nu e asa.happy 60(secunde) + 60(secunde) = 120(secunde) deci 2 minute laughing asa e bine. Cel putin asa cred eu thinking