| shhhs a întrebat:

Omul este cel mai putin el insusi atunci cand vorbeste in propria persoana. Da-i o masca, si el va spune adevarul.
Ce credeti e adevarat sau nu? De ce?

6 răspunsuri:
| Vans a răspuns:

Aşa şi e.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Este foarte adevarat deoarece 99% dintre oameni sunt prefacuti, miintind ca sunt altfel nu cum sunt ei, dar atunci cand ii spui ca este o persoana care nu este recunoaste.
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarat. Omul este las, prefacut, perfid. Ca doar, a evoluat. Acest comportament nu il vei gasi la animale (exceptind pisica, fireste).

| shhhs explică (pentru anonim_4396):

Pisica? de ce crezi asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru shhhs):

Nu ai observat niciodata comportamentul unei pisici?
Cea ce la curte (la tara!), nu are de ales si mai mîrîind, mai scîncind, isi face treaba. Dar restul, vor doar sa fie mingîiate, protejate, rasfatate, etc. Nu suporta sa dai atentie nici unui copil mic in prezenta lor. Se razbuna urit daca nu le faci mofturile.

| shhhs explică (pentru anonim_4396):

Generalizezi prea mult...sunt pisici ''harnice'' care isi indeplinesc sarcinile de a vana micii daunatori din gospodarie.