| madutza90 a întrebat:

Omul-singurul lucru imperfect din natura? sunteti de acord cu asta?

Răspuns Câştigător
| Urzi23 a răspuns:

Fals,omul este culmea Creatiei lui Dumnezeu.
Apoi :
Şi a făcut Dumnezeu pe om după chipul Său; după chipul lui Dumnezeu l-a făcut; a făcut bărbat şi femeie.
1.28 Şi Dumnezeu i-a binecuvântat, zicând: "Creşteţi şi vă înmulţiţi şi umpleţi pământul şi-l supuneţi; şi stăpâniţi peste peştii mării, peste păsările cerului, peste toate animalele, peste toate vietăţile ce se mişcă pe pământ şi peste tot pământul!"
Apoi :
Dupa asemanare adica
-Liber, bun, inteligent, crator, frumos…in potential.
-Cei care sunt neliberi, rai, p,,, atei si pagini nu si-au exploatat potentialul de a semana cu Dumnezeu.
Apoi :
Desigur, Dumnezeu nu uita sa il sfatuiasca pe om cum sa dobandeasca fericirea (lumeasca, deoarece fericirea spirituala este sa fie in relatie cu Dumnezeu): fericirea lumeasca este sa cresti, sa supui pamantul, sa stapanesti asupra resurselor pamantului. Aici incape cam orice activitate umana de la industrie, pana la admirarea naturii. Deci acolo trebuie omul sa isi caute fericirea, nu in discoteca si in baruri.

1 răspuns:
| MarianWLF a răspuns:

Parca mi-ai citit gandurile!