| RAY a întrebat:

Omul trebuie judecat in permanenta pentru trecutul lui? Daca ai reactionat candva meriti sa fii judecat mereu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacã nu-l judeca numeni cum ar putea sa se schimbe in bine?
Tuturor ne place sa ne inconjuram cu oameni care nu ne spun adevarul in fata, pentru ca nu e placut in majoritatea cazurilor. Chiar ne place sa ne mintim singuri.
Judecat merita oricine/ mai putin sa nu fie inconjurat de oameni toxici.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sa stii ca si eu m-am gandit la asta, dumani sunt buni de fapt, el ne spun ce slabiciuni avem si ce sa schimbam la noi, esti trecut prin viata, semeni pe endoryus

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Si eu sunt judecata si azi pe nedrept pentru niște neadevăruri da nu imi pasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce trecut.Nu exista "merita".

| chuckmanson a răspuns:

Normal că nu! Nu ai auzit de iertare?

| RAY explică (pentru chuckmanson):

Ba da, dar uni imi reamintesc de trecut ca de ce am facut aia acum 10 ani

| chuckmanson a răspuns (pentru RAY):

Înseamnă că sunt proști. Oamenii de genul ăsta nu sunt demni de timpul tău!