| Winchester308 a întrebat:

Pana acum am fumat asa:
-Camel(d-ala cu pachetul galben)
-Dunhill negru
-Winchester
-Kent 100
-Kent HD...sau 8, nu-s sigur,am luat de la cineva.
-Pall Mall negru.

Deci mi s-a parut ca aproape toate au acelasi gust, exceptie facand cele negre si kent 8/HD ala.Totusi,cele negre parca erau cam la fel.
Au cam acelasi gust sau trebuia sa se simta o mica diferenta?

5 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Diferenta ar trebui sa fie de la cer la pamant.Asta demonstreaza ca nu fumezi de mult timp. Dunhill de exemplu combina 3 soiuri diferite de tutun si este feliat foarte bine. Winston nu contine aditivi caramelizanti. Winchester e cancer pur si Kent HD foloseste o tehnologie de filtrare unica care se regasea in Kent Surround.Ar trebui sa simti diferenta si sa nu fie greu de perceput.Continua sa fumezi inca un an si o sa stii despre ce vorbesc.Sau mai bine lasa-te...Sunt tot mai scumpe tigarile.

| Winchester308 explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

"Winchester e cancer pur"...de ce?

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru Winchester308):

In mare parte pentru ca nu-mi place mie, asa ca nu o lua chiar de buna. Winchester foloseste tipuri de tutun diferite dar din aceeasi familie.De acolo si gustul si piscaciunea in gura sau gat.

| Winchester308 explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Deci e normala usturimea aceea in gat, plamani si gura cand fumezi Winchester?