| AlexDorinel a întrebat:

Pana pe 18 noiembrie o sa avem vot pentru guvern și va trece 100%. Ce se va întâmpla :
-pretul la combustibili, energie plafonat
-alocatiile marile la 300 sau la 428( nu se știe sigur cat)
-salariu minim brut mărit cel puțin la 2550 lei
- pensia minima mărită la 1000 lei
-certificat verde obligatoriu la munca
-mai multe centre pentru testare în masa a populatiei

Romania a trecut prin valul 4 cu un guvern interimar care n a putut sa facă nimic. Eu zic ca se va schimba în bine Romania cu acest nou guvern.

Voi ce părere aveți?

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

O singura intrebare, foarte simpla: intrucit economia e IN CADERE, zi-mi si mie DE UNDE bani pentru maririle alea si CE CREZI CA SE VA INTIMPLA IN URMATORII ANI?

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Lasa timpeniile cu cresterea generata de consum pe imprumut. Eu vorbesc de economia REALA. Cum ziceam, pune mina si citeste!

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Tu ai habar ce e aia macar? Ti se pare ca glumesc? Daca eu te angajez, apoi contractez credite ca sa iti platesc un salariu care nu acopera ceea ce produci tu, iar tu din banii aia care vor baga firma in faliment iti cumperi chestii, ala e consum pe imprumut. El genereaza o crestere economica iluzorie, pentru ca atunci cand voi da cu firma in gard, ramii fara loc de munca si la fel se intampla si cu multe alte afaceri care procedeaza similar.

| Lukasssz a răspuns:

Adevaru` e ca nici nu mai ma intereseaza de politica, deaorece e ca o c***a cu 2 fete

| TheStrategist a răspuns:

Vom vedea dacă se va schimba ceva în bine sau nu