| superpissy40 a întrebat:

Parintii mei ma obliga sa merg afara, dar eu nu vreau fiindca am foarte multe teme pentru vacanta si vreau sa fac in fiecare zi cate putin. Le-am explicat ca nu vreau, fiindca am teme pentru vacanta. Ce pot sa le zic ca sa inteleaga?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la 112.

| LittleMønster a răspuns:

Iesi si tu cate 5 minute -10 ca sa vada ca iesi, nu e bine sa stai atat cu nasul in carti.

| мямιѕтєяισѕ a răspuns:

Nai putea sa iti iei o masa si sa-ti faci temele afara asa nu sar mai supara nici parinti

| Motanul239 a răspuns:

Spune-le ca te-ai certat cu cei cu care iesi afara si ca va veti impaca pana la urma... desigur asta implica si prietenii si gasirea unui motiv bine intemeiat altfel risti sa ti se naruie minciuna.
La mine a mers in vacanta asta... sper ca te-am ajutat...succes!
P. S. explica-le si prietenilor totul.

| ecstassy a răspuns:

Ca mai intai scoala e pe primul loc si apoi distractia.winking asta daca vrei sa ajungi departe cu scoala