| greyhound a întrebat:

Pe internet nimeni nu e cine pare a fi. Adevarat sau fals? si daca vreti, sa argumentati.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fals. Dar sunt si exceptii.

6 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Fals. Pe internet mulți oameni par niște idioți iar în viața sunt la fel de idioți.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Daca acel "nimeni" este intruchiparea ipocriziei, atunci cu siguranta ca este adevarata afirmatia.
Daca persoana este sincera, atunci afirmatia este falsa.

| Liiiax99 a răspuns:

Fals.

| Stitch92 a răspuns:

Intr-o oarecare masuna, e adevarat. Unii se dau prea smecheri.

| bunicisibuni a răspuns:

Fals.

| ang31989 a răspuns:

Fals, pentru ca nu putem generaliza. Exista si in spatiul virtual oameni care nu vor se para altceva decat ceea ce sunt si exista si partea aia "high class" sa ii zic asa, unde totul de roz, unde photoshopul de aplicatia nr.1 a smartphonului, unde toti sunt prieteni si cand se vad pe strada nici nu se uita unii la altii, isi dau check-in si cand stau pe wc, cu cat au mai multe like-uri sunt mai destepti si mai importanti si exemplele pot continua, unde ignoranta se transforma in prostie! happy hhahahaha ce bine ma simt fara facebook laughing))))))) i-am declarat razboi de vreo luna, ma saturasem de snobismul din zona!