| Reddfox a întrebat:

Pe langa galaxiile noastre cred ca mai exista si altele voi ce credeti? Ma gandesc ca in alte galaxii poate exista si alte forme de viata sau poate chiar un univers paralel?
Voi ce credeti?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Stiinta nu este credinta, eu ca liber cugetator nu cred, eu vad doveziile apoi ma pronunt, cand o sa fie dovezi voi vedea

| T0T a răspuns:

Logic că există alte galaxii, sunt chiar observabile. Întrebarea ta se pune acum 1000 de ani când oamenii nu aveau instrumentele necesare dar tot erau destui care puteau să își dea seama de asta. Mă mir că văd așa o întrebare în secolul 21. Cât despre forme de viață, probabil există, universul e mare, deși nu avem dovezi concrete. Cât despre universuri paralele intrăm într-o altă poveste.

| Reddfox explică (pentru T0T):

Nu voiam sa intreb despre alte galaxii ci despre alte forme de viata. Daca momentan in galaxia noastra nu s-a gasit nimic

| gemeni6226 a răspuns:

Exista mii si miliarde de galaxii si in mod sigur exista si alte forme de viata si probabil exista si universuri paralele dar acum iti trimit un videoclip sa-ti faci un habar in acest sens.Nu e lunga merita vazut! https://www.youtube.com/watch?v=tinNsrOqQdc

| syd a răspuns:

Exista si alte galaxii. o sa ne si ciocnim de o galaxie numita andromeda, ceva mai incolo. si cum universul e urias (diametrul celui observabil e 93 de miliarde de ani-lumina, conform wikipedia) si in continua expansiune, precis mai sunt si alte forme de viata. cat despre universuri paralele, noi de abia stim ceva de al nostru, deci ar trebui intai sa il intelegem mai bine ca sa discutam despre asa ceva.