| elena_1812 a întrebat:

Pedeapsa furt calificat spania cu cat se pedepseste?

Răspuns Câştigător
| HugoFrancezu a răspuns:

In Spania sunt mai multe tipuri de furt:1.Hurtos adica furt din magazine daca prejudiciu nu depaseste 400 de euro dai doar o declaratie la politie.
2.Robo con fuerza adica cand folosesti forta cand spargi un magazin o casa etc.pedeapsa este intre 6 luni si 3 ani la tentativa si la prima abatere stai pe garde a vue (arest)pana la proces.
3.Robo con violencia pedeapsa este intre 3 si 5 ani.adica cand folosesti violenta talharii sau toate faptele de genu.La asta nu ai cum sa scapi de puscarie.big grinbig grin Sper ca te-am lamurit. Funda?

1 răspuns:
| v1sE a răspuns:

rolling on the floor Nu-ti zic ca vrei sa furi.